POMIJEŠANI OSJEĆAJI

Nakon što su hrvatski rukometaši izvisili, oglasio se francuski izbornik; evo što je rekao o utakmici u kojoj su dominirali, a onda...

15.03.2021 u 16:33

Francuski rukometaši plasirali su se na Olimpijske igre unatoč porazu od Portugala, a poslije dramatičnog raspleta, u kojem je izvisila Hrvatska, oglasili su se i iz francuskog tabora

Podsjećamo, poslije kvalifikacijskog turnira u Montpellieru na Igre u Tokiju odlaze Francuska i Portugal...

'Frustrirani smo jer kvalifikacijski turnir nismo zaključili pobjedom u utakmici u kojoj smo dominirali. Zbog toga su nam osjećaji pomiješani, ali ostvarili smo ono što smo htjeli. Kvalificirali smo se u Tokio. To je ono što nam pruža neizmjerno zadovoljstvo i nagrada je za igrače u ovom kompliciranom razdoblju', rekao je francuski izbornik Guillame Gille te dodao:

'Otkad je ova skupina preuzela momčad prošlog siječnja, htjeli smo se plasirati na Igre. No tamo ne želimo biti samo sudionici već se boriti za odličje, to nam je cilj. Proslavit ćemo malo u balonu, zbog uvjeta ne možemo više, ali imamo privilegiju da smo zajedno.'

Podsjećamo, rukometaši Portugala plasirali su se na Olimpijske igre u Tokiju pobijedivši u zadnjoj utakmici kvalifikacijskog turnira u Montpellieru Francusku 29:28, a pobjednički gol zabio je Silva dvije sekunde prije isteka vremena

Francuzi su još četiri minute prije kraja vodili 28:25, ali su Portugalci završnom serijom 4:0 izborili mjesto na olimpijskom turniru u Tokiju.

U prvih 20 minuta igre činilo se kako Francuzi imaju sve pod kontrolom, vodili su 'Les Expertsi' i sa sedam golova razlike, sve se odvijalo povoljno za Hrvatsku. No, Portugalci su se do odmora vratili u igru, te se na poluvrijeme otišlo s tek jednim golom viška za Francusku.

U nastavku se igralo gol za gol, Portugal je držao priključak, svaka čast dečki nisu gubili vjeru. I to im se na kraju itekako isplatilo.

• +11
Hrvatska - Tunis, rukomet, kvalifikacije za Olimpijske igre, 14.3.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Sylvain THOMAS / AFP / Profimedia

U dramatičnoj završnici Francuska je četiri minute prije kraja imala tri gola razlike, no u posljednjih 60 sekundi susreta ušlo se s vodstvom 'Les Expertsa' od samo 28:27. Francuzi gube loptu, a Iturriza na drugoj strani zabija za 28:28. Francuzi u sljedećem napadu gube loptu i Rui Silva iz kontre samo dvije sekunde prije kraja zabija za 29:28 vodstvo Portugala.

Drami tu nije bio kraj jer Porte zabija za Francusku, činilo se da je lopta ušla sa sirenom, ali taj gol na kraju nije priznat.

Svoje su sudjelovanje već prije osigurali Japan kao domaćin, Danska kao svjetski prvak iz 2019., Španjolska kao aktualni europski prvak, Egipćani kao prvaci Afrike, panamerički prvaci Argentinci te Bahrein kao pobjednik azijskih kvalifikacija.

Hrvatski rukometaši su prvi put ostali bez nastupa na olimpijskom turniru od Sydneyja 2000.