BEZ GLEDATELJA

Nakon dva i pol mjeseca utakmica na Maksimiru; Dinamo ugostio i atraktivnim golovima svladao Osijek

22.05.2020 u 21:40

Nakon dva i pol mjeseca pauze uvjetovane pandemijom, na maksimirskom se travnjaku zakotrljala lopta. U trening dvoboju sučelili su se Dinamo, pod vodstvom novog trenera Igora Jovićevića, i Osijek koji je ovdje 'skenirao' vlastite mogućnosti uoči skorašnjega polufinala Kupa protiv Rijeke predviđenog za 31. svibnja. Maksimirski su nogometaši u zanimljivom dvoboju pobijedili 2:1 uz dva atraktivna pogotka

Dinamo je poveo u 20. minuti u akciji koju je dojmljivim potezom pokrenuo Amer Gojak. Uz efektnu se minijaturu u suparničkom kaznenom prostoru izborio za udarac, vratar Ivica Ivušić odbio loptu, a na nju natrčao Sandro Kulenović i zakucao u mrežu.

Utakmica je odigrana pred praznim tribinama, gledateljima još uvijek nije dozvoljen ulaz na tribine pa samo možemo nagađati koja bi akcija zaaslužila gromkiji pljesak: Gojakova finesa za prvi ili efektan potez Edina Julardžije i Bernarda Karrice za drugi Dinamov gol.

U 78. minuti, nedugo nakon što je trener Jovićević na teren lansirao mladu postavu Plavih, Julardžija je žonglerskim potezom povukao napad, proigrao Karricu na lijevoj strani, a mladi maksimirski krilni napadač jednako efektnom fintom primio loptu, prošao suparničkog igrača i naglo, 'iz trzaja', snažno zakucao pod samu gredu, piše gnkdinamo.hr.

Osječani su smanjili već u sljedećoj minuti kad je Petar Bočkaj projurio desnom stranom, zavrnuo u sredinu, a Josip Špoljarić skrenuo u mrežu...

• +3
Prijateljska utakmica, Dinamo - Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Dinamo; do 70. minute: Livaković – Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Moubandje – Đira; Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić – Kulenović; od 70. minute: Josipović – Hrvoj, Kim H., Leš, Daničić – Burton; Ćuže, Krizmanić, Julardžija, Karrica – Gavranović; Trener: Igor Jovićević

Osijek; do 70. minute: Ivušić (61. Malenica) – Lončar, Škorić, Majstorović – I. Silva, Žaper, Kleinheisler, Talys – Grezda, Marić, Bočkaj; od 70. minute: Malenica – Grgić, Ćosić, Gutieri, Bočkaj – Ndockyt, Jugović, Kleinheisler – Špoljarić, Mbakogu, Mance; Trener: Ivica Kulešević

Strijelci: 1:0 Kulenović (20.), 2:0 Karrica (78.), 2:1 Špoljarić (79,)