SUDAČKA SRAMOTA

Najveći skandal kvalifikacija: Izmišljeni gol odlučio tko odlazi na SP!

11.10.2017 u 09:11

Nogometna reprezentacija Paname po prvi je put izborila plasman na Svjetsko prvenstvo pobjedom 2:1 protiv Kostarike u zadnjem kolu CONCACAF kvalifikacija, no ostaje velika mrlja na ovaj trijumf jer je izjednačujući pogodak definitivno bio 'fantomski'...

Kvalifikacije u Sjevernoj i Srednjoj Americi nisu mogle završiti na dramatičniji način, ali bit će mnogo protesta na sudačku odluku koja je presudila i odvela Panamu na Svjetsko prvenstvo.

Naime, u 52. minuti sudac Walter Ramos i njegovi pomoćnici priznali su pogodak Gabrielu Torresu iako lopta evidentno nije prošla gol liniju, već je nakon kontakta sa stativom zadržana izvan gola i na kraju završila u korneru.

Iskoristila je to Panama i golom Romana Torresa u 87. minuti izborila povijesni plasman na SP, na užas glavnih konkurenata.

Honduras koji je zbog ove odluke otišao u dodatne kvalifikacije ima razloga žaliti se, a još više Amerikanci koje je ovaj sudački gaf u kombinaciji sa sramotnim porazom od Trinidada i Tobaga ostavio bez plasmana na svjetsku nogometnu smotru nakon pune 32 godine.

U afričkim kvalifikacijama poništena je utakmica Južne Afrike i Senegala zbog sudačkog previda, ali teško je vjerovati da će Fifa tražiti ponavljanje i ovog susreta, jer nema baš slobodnih termina na raspolaganju...