OČEKIVANO POLUFINALE

Nadalov preokret za meč s Federerom

24.01.2012 u 15:03

Španjolac Rafael Nadal drugi je polufinalist Australian Opena u kojem ga čeka okršaj protiv najvećeg rivala Rogera Federera. Plasman među četiri drugi je nositelj izborio četvrtfinalnom pobjedom protiv Čeha Tomaša Berdycha 6:7(5), 7:6(6), 6:4, 6:3

Meč je trajao ukupno četiri sata i 13 minuta, a činilo se da je Berdych u dobitnoj situaciji nakon osvojenog prvog seta koji je trajao čak 75 minuta.

Međutim, Španjolac se uspio vratiti i rani je break u drugom setu držao sve do pred kraj. U devetom gemu kod servisa Nadala za set Berdych radi break i kasnije odvodi set u tie-break, a ondje je kod vodstva 6:5 imao i set-loptu. Ali, tada Nadal osvaja tri poena u nizu za 8:6 i izjednačenje.

U trećem setu Berdych je poveo 2:0, no tada Nadal osvaja četiri gema u nizu uz dvostruki break i posve preuzima kontrolu u igri. U trećem setu drugi tenisač svijeta ponovo radi rani break, a stečenu je prednost bez većih problema sačuvao i do kraja za 11. pobjedu u 14. međusobnom ogledu protiv Berdycha, kao i desetu uzastopnu.

Nadal je Australian Open osvojio 2009. godine pobjedom u finalu upravo protiv Rogera Federera, a posljednje je dvije godine ispadao u četvrtfinalima.

Federer i Nadal nalaze se u Melbourneu ove godine po prvi puta u istom dijelu ždrijeba nakon 2005. godine, a polufinalni sraz će im biti 27. ukupno. Španjolac vodi s uvjerljivih 17-9.