BOWLING

Na Savskoj opatovini Purger prvi osvajač Hrvatskog kupa

09.11.2011 u 20:41

U prvom finalnom susretu Hrvatskog kupa u bowlingu na Savskoj opatovini Purger je pobijedio Zapad 53:28

Bowlingaši s velikim zanosom promiču svoj sport, a sad su niz domaćih natjecanja obogatili i momčadskim kup-natjecanjem u kojem je sudjelovalo osam momčadi.

'Svih šest Purgerovih igrača kuglalo je prilično ujednačeno', ustvrdio je Saša Petković, glavni sudac kup-završnice.

Najuspješniji pojedinac susreta bio je Kremenko Kovačević (Zapad) sa 1219 čunjeva.
'U ujednačenom Puregrovom sastavu za nijansu bolji od ostalih bio je Krunoslav Štruml', obavijestio je Saša Petković.

Na Savskoj opatovini natjecali su se i parovi. U finalu jubilarnog, 15. hrvatskog parovnog prvenstva članovi Zaprešića Vedran Vedriš i Krešo Žabčić pobijedili su članove Zapada Kremenka Kovačevića i Zorana Mandića. Pobjedom u 15. parovnom prvenstvu Vedran Vedriš i Krešo Žabčić obranili su lanjski naslov najboljih.

Treće mjesto pripalo je sastavu Zaprešića II Nikoli Barišiću i Josipu Držaiću te paru BK 300 Stjepanu Nagliću i Dariju Miculiniću.