BOWLING

Na Laništu odlučio zadnji hitac

19.09.2012 u 08:56

U finalu drugog ekipnog natjecanja za Hrvatski kup Zapad je prestigao BK 300 preciznim hicem Zorana Banjca i tako osvojio vrijedan trofej

Sastav zagrebačkog Zapada osvajač je drugog ekipnog natjecanja za Hrvatski kup. Zapad je u finalu u bowling centru Skybowling na Laništu pobijedio mjesnog rivala BK 300 (949:937). Činilo se da će Kup osvojiti članovi BK 300, ali Zapadovi igrači prestigli su ih u zadnjem hicu i osvojili vrijedan trofej.

'Zoran Banjac u posljednjem hicu za pobjedu je morao srušiti svih deset čunjeva. Što je morao, to je i učinio!', istaknuo je Saša Petković, član slunjskog Nomada i jedan od promicatelja bowlinga u našoj zemlji.

Brončane medalje u drugom ekipnom natjecanju za Hrvatski kup osvojili su članovi zagrebačkog Purgera i osječkog kluba X. Prvi put na službenom natjecanju za Kup sudjelovali su i članovi varaždinskog kluba Stadium.

Bowling polako pušta sve šire korijene u Hrvatskoj.
Rezultati - finale: Zapad - BK 300 949:937; polufinale: Zapad - BK X 816:690, BK 300 - Purger 900:795.

Poredak nakon kvalifikacija (četiri najbolja kluba sudjelovala su u završnici): 1. Zapad (Ozren Zec, Zoran Mandić, Vlado Carek, Željko Barunčić, Zoran Banjac, Anđelko Punek, Miše Mrkonjić), 2. Purger (Vladimir Noršić, Krunoslav Štruml, Radoslav Sajko, Tomo Lucić, Domagoj Dobrilović, Vjekoslav Rakamarić, Josip Baranović), 3. BK 300 (Marko Špiljar, Danijel Bartolić, Dario Miculinić, Stjepan Naglić, Damir Brnić, Damir Hodak), 4. BK X, Osijek (Dario Podhorski, Vesna Barišić, Ivica Jusup, Robert Periša, Zoran Mikula, Zdravko Potočki), 5. Nomad, Slunj (Jurica Bartol, Danijela Vicković, Tomislav Sekulić, Jelena Petković, Saša Petković, Mirza Batonjić, Domagoj Jakopović), 6. Stadium, Varaždin (Igor Gerbus, Anica Buhin, Željko Horvatić, Vjekoslav Kovačić, Siniša Fučkar, Vladimir Petković).