loša partija 'modrih'

Mučenje u Maksimiru; Dinamo jedva dobio Rudeš koji mu je zabio dva gola

10.09.2017 u 21:30

U posljednjem susretu osmog kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Rudeš 3:2 i ponovo ima četiri boda više od drugoplasirane Rijeke.

Dinamo je očekivano stigao do bodova, ali daleko teže nego što se mislilo. 'Modri' su još odigrali još jednu lošu utakmicu i to je novi prvoligaš u svom premijernom nastupu na Maksimiru umalo kaznio.

Dinamo je poveo golom Henriqueza iz penala u 24. minuti. Pavić je u šesnaestercu Rudeša igrao rukom i sudac Križarić opravdano je dosudio najstrožu kaznu. Činjenica je da su 'modri' dominirali u prvome dijelu, ali sve je to bilo poprilično jalovo, bez ikakve konkretne završnice. Rudeš je u isto vrijeme sjajno stajao na terenu, dobro se branio i Dinamo praktički nije imao niti jednu suvislo izrađenu akciju.

Autor: youtube

Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Dinama, a u nastavku je sve nastavljeno po starome. 'Modri' su nakon podosta mučenja do vodstva 2:0 došli golom Bekovića nakon ubačaja iz kornera u 59. minuti.

I kad se činilo da će Dinamo u posljednjih pola sata igre napokon slomiti otpor žilavog Rudeša zamalo se dogodio totalni preokret. Istina, malo živosti u igru Dinama je unio Soudani, ali ostatak momčadi nije ga pratio. To su igrači Rudeša iskoristili - na 2:1 manjio je Lulić iz dvojbene situacije u 81. minuti.

No, samo tri minute kasnije, u 84. minuti, Soudani je vratio na plus dva, zabio je za 3:1. Ali, ni tada nije bilo gotovo jer 'modri' kao da posljednjih pola sata nisu ni bili na utakmici. Kao da su mislili da će se Rudeš sam pobijediti. Takav im se pristup zamalo odbio o glavu...

U 88. minuti Budimir je lijepim udarcem glavom smanjio na 3:2 produživši gostima nadu. Do kraja utakmice Rudeš je krenuo na sve ili ništa, pokušao je zabiti i treći gol i tako prirediti senzaciju, no nije uspio.

Rudeš je prošle sezone pod vodstvom Igora Bišćana izborio plasman u Prvu HNL. Ove sezone momčad vodi Španjolac Inaki Alonso, a nakon osam kola još uvijek su bez pobjede.