EL CLASICO

Može li Real okončati eru dominacije Barcelone

21.04.2012 u 21:53

Večeras od 20.00 sati na Nou Campu igra se najveći španjolski derbi, između Barcelone i Reala, a koji pada u dosta nezgodnom trenutku za obje momčadi. Naime, prije nekoliko dana, u prvim polufinalnim utakmicama Lige prvaka, i Barca i Real doživjeli su poraze

Gledajte na tribina.hr

Tribina.hr omogućava praćenje prijenosa utakmica MAXtv Prve Lige. Kako bi pratili prijenose morate biti registrirani korisnik Tribine, imati dovoljno visoku reputaciju i potreban broj Vingda. Zbog tehničkih ograničenja broj gledatelja je ograničen pa su zbog toga uvedene ulaznice. Ulaznicu si možete osigurati i nekoliko dana prije utakmice.

Barcelona - Real Madrid 1:2

kraj
94' Ronaldo promašuje, ali vrijeme je gotovo isteklo
90' četiri minute nadoknade
85' Mascherano iz daljine gađa preko grede
81' Fabregas mijenja Tella, Barci hitno treba gol
73' GOL: Ronaldo rutinski pogađa kontru, Real opet vodi
70' GOL: Alexis Sanchez izjednačuje iz blizine
70' Casillas brani zicer Tellu, ali akcija se nastavlja i...
68' umjesto Xavija ulazi Sanchez
67' Xavi poteže s 20 metara, blizu casillasove stative
60' sat vremena je prošlo, momčadi su uzele kratki predah
55' Tello dobija idealnu loptu i puca daleko od gola. Pep ga bodri
53' Ronaldo zabija u polukontri, ali bio je u zaleđu
52' Tello sam puca iz tankog kuta, suigrači ga prijeko gledaju
50' Barcelona polako gubi živce, nisu navikli gubiti
46' započelo je drugo poluvrijeme

Veliki pljusak je u Barceloni što će biti otežavajuća okolnost po domaće nogometaše koji moraju hvatati rezultatski zaostatak.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________

45' završilo je prvo poluvrijeme!

44' Özil je probio desnu stranu, ušao u šesnaesterca te je pokušao uposliti Benzemu, no netko od igrača Barcelone uspio je spriječiti dodavanje
43' Pepeu iz Reala žuti karton zbog starta na Messiju
40' s obzirom da je u sredini sve zgusnuto, Barcelona kreira najviše napada preko krila - Tella i Dani Alvesa.
35' i dalje Barcelona ne može stvoriti svoju klasičnu igru.
30' statistika je jasna - Barca ima loptu u posjedu više od 70 posto, no što im to vrijedi kada Real vodi.
27' kakva prilika Barcelone! Messi je pronašao Xavija koji iskosa sa deset metara neometan puca pored gola
22' ponovno prijeti Real, ovog puta preko Cristiana Ronalda koji puca, ali neprecizno
21' prije tri godine je Barcelona izgubila dvije utakmice zaredom. Da li je moguće da će se to dogoditi ove?
17' nakon izvedenog kornera Valdes je loše procijenio i 'zaplivao', Pepe je gađao, a loptu u gol spremio iz blizine Khedira.
17' gool! 0:1 Khedira

14' prva prava akcija Barcelone. Iniesta je pronašao Tella koji je naredao dva igrača i puca s 10-tak metara, ali njegov udarac brani Casillas, a na odbijenu loptu dolazi Dani Alves koji postiže gol. No, sudac je ranije svirao zaleđe Tella.
11' Benzema odlično puca, no Valdes brani
10' Barcelona ne može razviti onu svoju prepoznatljivu igru. Realovci su na svakoj lopti i u začetku spriječavaju akciju domaćina
6' Sergio Ramos je napravio grešku, do lopte je došao Dani Alves, ali dao si preveliki for te je Casillas u zadnji tren došao do lopte prije braniča Barcelone
5' dojmljiv početak Reala. Nakon kornera najviši u skoku je bio Cristiano Ronaldo, a njegov udarac vrhovima prstiju brani Valdes
3' kako sada stvari stoje na terenu, jasno je da su se obje momčadi fokusirale na napad. Zanimljivo da se Guardiola odlučio na 'ekperiment' pa je tako na klupi ostavio Fabregasa, a u igri su Thiago, te Tello
1' započeo je spektakl na Camp Nouu koji je ispunjen do posljednjeg mjesta.

Barcelona
: Valdes, Dani Alves, Puyol, Mascherano, Adriano, Thiago, Busquets, Xavi, Iniesta, Tello, Messi
Real Madrid: Casillas, Coentrao, Ramos, Pepe, Arbeloa, Khedira, Xabi Alonso, Di Maria, Özil, Cristiano Ronaldo, Benzema

Večeras se igra 164. prvenstveni El Clasico, najveći španjolski nogometni derbi, u kojem se Barcelona nada 65. pobjedi kojom bi se primakla Realu na bod prednosti. Naravno, pobjedi se nadaju i u Realu, a s nova tri boda govoto bi osigurali toliko željeni naslov španjolskog prvaka.

Real je tijekom sezone u jednom trenutku imao i deset bodova prednosti, no u samo tri tjedna ta se razlika bitno smanjila i sada je u 33. kolo opet sve moguće. Naravno, porazi od Chelseaja odnosno Bayerna, a također u predvečerje uzvartnih utakmica, dodatno su alarmirali i Guardiolu i Mourinha, pa večeras možemo očekivati - veliku utakmicu, dostojnu renomeu ovih momčadi.