MAXTV PRVA LIGA

Može li Cibalia iznenaditi Dinamo?

30.07.2011 u 19:50

Danas su na rasporedu tri utakmice MAXtv Prve HNL (sve u 20 sati), a derbi drugog kola je u Maksimiru gdje Dinamo dočekuje Cibaliju (MAXtv – Arenasport). U subotu će na travnjak još Rijeka i Lučko te Istra 1961 i Osijek

Nakon što je uspješno odradio gostovanje u Helsinkiju, hrvatskog prvaka sada očekuje okršaj s neugodnim Vinkovčanima.

Najzanimljivije detalje pratite u tekstualnom prijenosu tportala, a prijenos utakmice je na MAXtv-u (Arenasport).

Dinamo – Cibalia2:0 - kraj

90+1' - Beqiraj je isprobao budnost Matkovića koji je bio spreman
86' - 2:0 - kombinirao je Dinamo, Rukavina je gurnuo loptu za Sammira koji je sa 17 metara snažno pogodio i riješio sve dvojbe oko pobjednika
83' - Sammir je zabio gol iz slobodnjaka, ali ga je sudac Vučkov poništio
83' - Beqiraj je požutio
81' - počeli su zvižduci malobrojnih gledatelja prema Dinamovim igračima. Uopće se ne vidi da domaćin ima igrača više
77' - Leko je požutio zbog prekršaja
77' - Matković je bio brži od Rukavine, ali su se sudarili glavama. Obojica su nastavila igru
76' - hrvatski prvak nije oduševio, blijeda je to partija Jurčićevih izabranika
75' - dobra lopta Ibaneza, Matković ju je odbio i otklonio otpasnost
70' - Beqiraj je izašao pred Matkovića, ali je u zadnji čas ispred njega ušao i loptu mu uzeo Parmaković
66' - Pulić je pocrvenio nakon udaranja Ibaneza, Cibalia je s desetoricom, iako nije izgledalo tako strašno kako je to Argentinac prikazao
63' - oštra Radotićeva lopta na peterac, ali su 'modri' braniči bili spremni
63' - puno je pogrešnih dodavanja u Dinamovoj igri što olakšava posao defanzivno nastrojenoj Cibaliji
60 - Beqiraj je ušao umjesto krstanovića
57' - još jedan Tomečakov pokušaj bijega po desnoj strani bio je neuspješan
53' - žuti karton za Mazalovića
52' - Kovačić je ubacio s lijeve strane, ali udarac Rukavine je otišao preko gola
50' - Kresinger je u padu opalio, no lopta je prošla pored desne vratnice
48' - prvi posao za Kelavu, ali nije bilo problema
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
43' - Ibanezov pokušaj iz slobodnog udarca bio je neprecizan
41' - Ibanezovo ubacivanje, ali lopta je pobjegla 'modrim' napadačima u izglednoj situaciji
39' - slobodnjak za Cibaliju, ali nije bilo opasnosti za domaćina
35' - Krstanoviću je poništen gol zbog zaleđa, sumnjiva situacija
35' - udarac Tomečaka s 19 metara otišao je preko grede
34' - ubacivanje Tomečaka, a Krstanović je promašio volej
33' - odlična lopta Kovačića za Rukavinu, ali brži je u zadnji trenutak bio vratar Cibalije Matković
29' - novi napad Dinama, ali Rukavima u padu nije uspio zahvatiti loptu
26' - 1:0 - Ibanez je želio ubaciti, ali je lopta otišla prema vratima, malo je prominenila smjer i prevarila Matkovića. Dinamo je iz ničega poveo, sstvarno čudan gol
25' - požutio je Parmaković
24' - Vida je pogriješio, Kresinger je ušao u kazneni prostor Dinama, petom je vratio Bartoloviću koji je s ruba šesnaesterca opalio visoko preko gola
21' - najnezaposleniji na terenu je Kelava koji nema nikakvog posla, ali nije bilo previše akcije ni pred Matkovićevim golom
17' - gosti su se čvrsto postavili, Dinamo je bez šanse
14' - oštro prizemno ubacivanje Ibaneza na peterac, ali je Rukavina bio prekratak
12' - Calello je opalio sa 18 metara, ali je lopta prošla pored desne vratnice
11' - Rukavina je proigrao Krstanovića, ali je on za 'dlaku' bio u zaleđu
11' - Dinamo kruži oko Cibalijine obrane, ali bez pravog rješenja
8'- sudar Krstanovića i Lučića, ali srećom nije bilo težih posljedica
4' - Vinkovčani su bez problema preživjeli dva uzastopna domaća kornera
3' - Leko je ubacio s desne strane, a vrataru Matkoviću je ispala lopta iz ruke u korner
1' - počela je utakmica pred gotovo praznim tribinama
- na Maksimiru se okupilo tek nešto više od tisuću gledatelja

Rijeka - Lučko 1:0 - kraj

9' - 1:0 - Kreilach je nakon kornera glavom svladao vratar Kovačića

Istra 1961 - Osijek 0:1 - kraj

37' 0:1 - Miličević prizemni udarac je iznenadio Mancea