DAVID PROTIV GOLIJATA

Montpellier još samo dva koraka od naslova

07.05.2012 u 23:07

Iako je PSG ove sezone naglo ušao među nogometne ultrabogataše, čini se kako će izdašni investitori iz metropole u prvoj sezoni morati gledati slavlje niskobudžetne momčadi iz Montpelliera

Montpellier je nakon bolnog kiksa protiv Eviana na svom travnjaku (2:2) došao na gostovanje u Rennes. Parižani su im u međuvremenu preuzeli vrh ljestvice, ali Montpellier je pod pritiskom slavio u Rennesu s 2:0 i ponovno se odvojio na tri boda prednosti od PSG-a.

Rennes je bio bolji tijekom većeg dijela dvoboja, ali greda Pitroipe (prekrasnim 'škaricama') i još dvije promašene izgledne prilike čuvali su Montpellier na životu u uvodnih 20 minuta. Tada je Senegalac Camara, koji je izravno Montpellieru donio četiri boda u zadnjih šest kola, u 26. minuti postigao novi ključan gol i Rennesov obruč polako je počeo popuštati.

Potvrda pobjede euforičnih gostiju došla je u sedmoj minuti nastavka kada je Cabella pogodio vratnicu, no na njegovu sreću ona se od domaćeg vratara Costila vratila u mrežu. Montpellier je bez većih tegoba održao prednost do isteka dvoboja.

Montpellier u posljednja dva kola treba četiri boda kako bi matematički osigurao četvrti naslov prvaka u povijesti, a raspored im u posljednja dva kola nudi zahtjevan raspored. Iduće nedjelje u goste im dolazi aktualni prvak Lille koji zaostaje pet bodova i još se nada naslovu prvaka, dok u zadnjem kolu gostuju kod Auxerrea kojemu će to biti posljednji vlak za ostanak u ligi.

PSG, koji trenutno zaostaje tri boda, idućeg vikenda dočekuje upravo Rennes, dok u posljednjoj rundi gostuje kod vjerojatno rasterećenog Lorienta. Lille će, uspije li slaviti kod Montpelliera, svoju priliku za obranu naslova vrebati u zadnjem kolu protiv Nancyja na svom travnjaku.