uzbudljivo u vigu

Modriću crveni karton, Zidane pogazio svoju riječ, Real svejedno pobijedio

17.08.2019 u 18:51

U uzbudljivom dvoboju 1. kola Primere nogometaši Real Madrida pobijedili su Celtu 3:1 u gostima, a Luka Modrić isključen je u 56. minuti...

Nakon zabrinjavajućih rezultata tijekom priprema, Real Madrid ipak je pobjednički otvorio novu sezonu španjolskog nogometnog prvenstva, ali uz ponešto problema na gostovanju u Vigu.

Zinedine Zidane koji je još prije mjesec dana tvrdio da na Garetha Balea više ne računa te se nadao da će biti što prije prodan, ove subote pogazio je svoju riječ i stavio Velšanina od prve minute koji mu se odužio odličnom akcijom i asistencijom kod prvog pogotka Karima Benzeme u 12. minuti.

Real se našao u dodatnim problemima kada je Luka Modrić isključen u 56. minuti. Dogodilo se to nakon što je neoprezno nagazio Denisa Suareza, a sudac Xavier Fernandez pokazao mu je put u svlačionicu nakon intervencije VAR-a. Bilo je to njegovo tek drugo isključenje otkad igra za 'kraljeve', prvo izravno u karijeri.

Ipak, niti igrač manje nije zaustavio madridski klub koji je utrpao još dva pogotka, a strijelci su bili Toni Kroos u 61. i Lucas Vazquez u 80. minuti. Iker Losada postigao je počasni pogodak u sudačkoj nadoknadi za domaćina.

S obzirom da je Barcelona dan ranije izgubila od Athletica, možemo reći da prvenstvo nije moglo bolje krenuti za Real, no sezona je još duga i pred Zinedeovoj momčadi koja ima dosta problema s ozljedama, a sada i sa suspenzijom Modrića, mnogo je ozbiljnih izazova...