KRANJČAR ODLIČAN

Modrićev asist izvukao Tottenham sa dna

18.01.2009 u 19:35

U susretu 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham i Portsmouth su pred 36.000 gledatelja na White Hart Lane odigrali bez pobjednika, 1:1

Gosti su poveli pogotkom Davida Nugenta u 59. minuti, a izjednačio je Jermain Defoe u 70. minuti nakon sjajne asistencije hrvatskog reprezentativca Luke Modrića. Luka je odradio svih 90 minuta za Tottenham, baš kao i Vedran Ćorluka, dok je Niko Kranjčar u redovima Pompeya odigrao 89. minuta. Kranjčar je bio jedan od najboljih igrača utakmice i praktički sve akcije gostiju su išle preko njega. Za razliku od njega hrvatski dvojac u redovima Spursa bio je previše suzdržan i nedovoljno konkretan.

Ovaj rezultat je produžio muku oba kluba koji se nalaze u velikoj rezultatskoj krizi. Tottenham je u zadnjih šest kola osvojio samo tri boda, a zadnju pobjedu je upisao početkom prosinca prošle godine protiv West Hama. Portsmouth je u još goroj seriji, u zadnjih pet kola osvojio je samo jedan bod, a zadnju pobjedu ubilježio je koncem studenog prošle godine.

U nedjelju je u Londonu odigrana i utakmica između West Hama i Fulhama i domaćin je slavio 3:1. Pogotke za West Ham postigli su David Di Michele (7), Mark Noble (60-11m) i Carlton Cole (76), dok je strijelac za Fulham bio Paul Konchesky (22).

Na ljestvici vodi Manchester United sa 47 bodova, na drugom mjestu je Liverpool s bodom manje dok je Chelsea na trećem mjestu sa 45 bodova. Portsmouth zauzima 12. poziciju sa 24 boda, a Tottenham je na 16. mjestu sa 21 bodom, koliko imaju i posljednje četiri momčadi lige Blackburn, Middlesbrough, Stoke i WBA.