PREMIERSHIP

Modrić bolji od Kalinića, United preokretom do boda

13.11.2010 u 18:26

U susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham Hotspur je na svom White Hart Laneu svladao Blackburn Rovers sa 4-2 (2-0), a od hrvatskog kvarteta u sastavu londonske momčadi u ovoj pobjedi sudjelovao je samo Luka Modrić koji je odigrao čitav susret

Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka bili su na klupi Tottenhama, dok Stipe Pletikosa nije kandidirao za nastup. Nikola Kalinić je u dresu Blackburna odigrao prvo poluvrijeme.

Domaći su poveli sa 4-0 pogocima Balea (16, 75), Pavljučenka (42) i Croucha (69), da bi gosti u završnici ublažili poraz preko Nelsona (80) i Giveta (90).

Ivan Klasnić je u 3-2 (1-0) pobjedi svojih Bolton Wanderersa na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa sudjelovao od 74. minute. Bolton je stigao do prednosti od 3-0 zahvaljujući Stearmanu (1-ag), Elmanderu (62) i Holdenu (67), da bi poraz Wolvesa ublažili Foley (69) i Fletcher (77).

Aston Villa i Manchester United su na Villa Parku igrali 2-2 (0-0). Domaći su poveli 2-0 preko Ashleya Younga (72-11m) i Albrightona (76), a bod 'crvenim vragovima' spasili su Macheda (81) i Vidić (85). United je tako i nakon 13. kola ostao neporažen, ali zbog čak sedam neodlučenih susreta ima tri boda manje i utakmicu više od prvog Chelseaja koji će svoj dvoboj 13. kola protiv Sunderlanda na Stamford Bridgeu odigrati u nedjelju.

Nogometaši Stoke Citya pobijedili su u dvoboju 13. kola Engleske lige na svom stadionu Liverpool s 2:0 pogocima Fullera (56) i K. Jonesa (90+1).

Stoke je na ljestvici preskočio Liverpool na 10. mjestu, a obje momčadi imaju po 16 bodova, 12 manje od lidera Chelsea.

REZULTATI SUSRETA 13. KOLA:

Aston Villa - Manchester United 2-2 (A. Young 72-11m, Albrighton 76 / Macheda 81, Vidić 85)
Newcastle - Fulham 0-0
Tottenham - Blackburn 4-2 (Bale 16, 75, Pavljučenko 42, Crouch 69 / Dunn 80, Givet 90)
Wolverhampton - Bolton 2-3 (Foley 69, Fletcher 78 / Stearman 1-ag, Elmander 62, Holden 67)
Manchester City - Birmingham City 0-0
West Ham United - Blackpool 0-0
Wigan Athletic - West Bromwich Albion 1-0 (Moses 70)
Stoke City - Liverpool 2-0