VRIJEME JE...

'Modri' u Bruggeu love europsko proljeće

04.11.2010 u 18:50

Dinamo igra utakmicu četvrtog kola Europske lige u Bruggeu. Prvi susret u Maksimiru između ova dva kluba završio je bez pogodaka. Hrvatski prvak bi s pobjedom napravio veliki korak prema prolasku skupine, ali i s bodom ostaje u igri

'Modri' su u tri odigrane utakmice sakupili četiri boda. Pobjeda je upisana protiv Villarrealla (2:0), a poraz u Solunu od PAOK-a (0:1). S druge strane Club Brugge je na dva boda, jednim iz Maksimira i jednim iz domaćeg okršaja s Grcima.

Club Brugge: De Vlieger - Camozzato, Hoefkens, Donk, Diaz - Dalmat, Simaeys, Geraerts, Blondel - Perišić - Kouemaha
Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Bišćan, Tonel, Cufre - Chago, Calello - Badelj, Sammir, Ibanez - Bećiraj

CLUB BRUGGE - DINAMO 0:2

90+4' - kraj utakmice
90+4' - Ibanez je opalio iz daljine, ali je bilo neprecizno
90+2' - Badelj za Chaga koji je dolazio iz drugog plana, ali je Kamerunac slabo zahvatio loptu
90+1' - novi pokušaj Lestienna, ali je sreman Kelava
90' - izašao je Bećiraj ušao u Ademi
89' - Club Brugge pritišće, ali Dinamova obrana sve riješava
87' - PAOK je dobio Villarreal 1:0
85' - prekid, Geraerts je pokupio Kelavu, ali sve je u redu
83' - Donk je skinuo loptu s voleja Ibaneza, bilo bi svašta da nije
80' - Sammir je opet napravio pomutnju u belgijskog obrani, ali njegova lopta na peterac Belgijanaca nije pronašla Ibaneza
78' - odlično je pucao Perišić, ali je Kelava jedan od Dinamovih junaka
76' - kakva prilika za Dinamo nakon kornera, ali Bećiraj i Badelj su bili zamalo prekratki da gurnu loptu u praznu mrežu
74' - Chago je okušao udarac s desna iskosa, ali preko gola. Bilo je i boljih rješenja, jer je nekoliko 'modrih' igrača bilo na vrhu domaćeg peterca
71' - Kouemaha sa osam metara iz okreta, ali srećom preko grede. Ušao je Etto umjesto ozlijeđenog Vrsaljka
69' - propala je dobra situacija za Dinamo, Sammir je pokušao pronaći Bećiraja, umjesto da je pucao
65' - nesporazum Kelave i Bišćana, ali Dinamov kapetan je spasio stvar
62' - Lestienne je pucao pored desne Kelavine vratnice, inače PAOK je poveo s 1:0 protiv Villarreala
59' - GOOOOOOL- ubacivanje Sammira, a glavom je bio precizan Bišćan
58' - nakon kornera Perišić je pucao sjajno glavom, ali je još bolje obranio Kelava
55' - GOOOOOOL - Badelj je proigrao Sammira koji je pobjegao obrani domaćina i 'piknuo' loptu pored De Vliegera za vodstvo
54' - najbolja prilika 'modrih'. Badelj je napravio slalom kroz obranu domaćina, dao povratnu loptu za Bećiraja koji se je okrenuo u sa osam metara pucao ravno po zemlji u De Vliegera
51' - loše ubacivanje Vrsaljka s desne strane. Inače, desni bočni Dinama je prije nekoliko minuta požutio zbog prekršaja
49' - Sammir je lomio Diaza, a Donk loptu izbio u korner, nekako izgleda da je to agresivniji Dinamo u nastavku
46' - odmah je zaprijetio Dinamo, Badelj je opalio sa ruba šesnaesterca, no lopta je pogodila belgijskog braniča u ruku, no sudac je procijenio da nije bilo namjere i nije se oglasio
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj skromnog prvog poluvremena u kojem Dinamo prema naprijed nije napravio ništa. Ni na drugoj utakmici u Solunu između PAOK-a i Villarreala nema golova
44' - novi dulji prekid, jer je Bećiraj dobio udarac u glavu
41' - Kouemaha je gurnuo loptu na peterac, ali je Cufre u zadnji čas izbio ispred Dalmata.
39' - Geraerts je s 18 metara neometan pucao preko gola
37' - golmani Bruggea i Dinama nemaju pravog posla
34' - sudar Vrsaljka i Diaza u petercu Brugga nakon čega je obojici igrača ukazana liječnička pomoć
31' - kombinacija Belgijanaca, Perišić je ostao sam u kaznenom prostoru Dinama, ali njegov ubačaj s lijeve strane je izbijen u korner nakon kojeg se nije dogodilo ništa
28' - razdoblje bolje igre Cluba Bruggea, a Dinamo olakšava posao domaćinu s puno krivih dodavanja
25' - Dinamo se obranio nakon kornera domaće ekipe
23' - kriva procjena Cufrea, Geraerts je došao u neočekivanu priliku, ali je desno iskosa s desetak metara pucao pored gola
22' - velika borba na sredini terena, ali bez konkretnog učinka za bilo koju momčad
20' - Bećiraj je u potpunosti odsječen
18' - Perišić je opalio s 20 metara iskosa, ali bilo je to daleko od gola
17' - gledamo nadmudrivanje, nema previše prostora za nijednog igrača ni Brugga ni Dinama, igra se previše oprezno
15' - Donk s 25 metara ravno u Kelavu, preslabo za zagrebačkog vratara
14' - dosta nervoze, krivih dodavanja i nema još pravih prilika
12' - Cufre je pokupio Dalmata i požutio
12' - nakon Ibanezovg kornera lopta je izbijena do Bišćana, a njegov udarac s 35 metara je blokiran
10' - loša lopta Chaga za Bišćana, ali perišić je loše ubacio s lijeve strane i Dinamo može odahnuti
8' - ni nakon drugog udarca iz kuta nije bilo prilike za hrvatskog prvaka
7' - Sammir je izveo korner, ali lako su to očistili Belgijanci
5' - dosta gužve u šesnaestercu 'modrih', ali sve je prošlo dobro za Kelavu
3' - Sammir je prošao kroz dvojicu, ali u nastavku akcije nije bilo opasnosti za domaćina
2' - tribine su ugodno popunjene, a Dinamo bodri oko 100 navijača
1' - počela je utakmica u Bruggeu