VATERPOLSKE KVALIFIKACIJE

Mladost u Euroligi, Šibenik nastavlja u Kupu Lena

25.10.2009 u 16:42

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti s uspjehom su arhivirali kvalifikacijski turnir Eurolige u Budvi osvojivši prvo mjesto te će i ove godine, zajedno s Jugom, nastupiti u Euroligi. Nažalost, to nije uspjelo Šibeniku koji će svoj put nastaviti u Kupu Lena

U Budvi se od petka do nedjelje održavao kvalifikacijski turnir vaterpolske Eurolige. I prije početka turnira su domaća Budva i Mladost figurirali za favorite za mjesta koje vode u Euroligu, i to se u konačnici dogodilo.

Nakon što su u petak 'žapci' pobijedili Spanadau te u subotu Košicu, u nedjelju su s Budvom odigrali neodlučeno 9:9 (4:3, 1:2, 2:3, 2:1) i tako osvojili prvo mjesto u skupini. Drugo mjesto, koje također vodi u Euroligu, pripalo je upravo Budvi.

Za razliku od Mladosti koja se kvalificirala u Euroligu, to nije uspjelo Šibeniku koji je na turniru u Egeru osvojio tek treće mjesto te će tako natjecanje nastaviti u Kupu Lena. Valja samo napomenuti da je Šibenik u posljednjoj utakmici kvalifikacija pobijedio Bresciju 13:9.

Tako će boje hrvatskog vaterpola u Euroligi braniti Jug, koji nije trebao igrati kvalifikacije, te Mladost.