KVALIFIKACIJE ZA EP

Mladi tek 1:1 sa Slovačkom u Varaždinu

19.05.2010 u 17:21

Mlada U21 reprezentacija u Varaždinu u 17.30 sati igra kvalifikacijsku utakmicu za Europsko prvenstvo 2011. protiv Slovačke

Hrvatska mlada reprezentacija je vodeća u svojoj kvalifikacijskoj skupini nakon pet odigranih kola s 12 bodova, a pred njima je ogled s drugoplasiranim Slovacima.

HRVATSKA - SLOVAČKA 1:1(1:1)
Strijelci: 0:1 Duriš (30'), 1:1 Rakitić (32')

Sastavi

Hrvatska U-21: Kelava, Vida, Lovren, Barbarić, Vrsaljko, Badelj, Jajalo, Rakitić, Perišić, Oremuš (od 46. Kreilach), Kalinić (od 23. Kramarić)
Slovačka U-21: Dubravka, Čikoš, Janošik, Baran, Cseh, Prochazka, Weiss (od 90. Štepanovsky), Kiss, Sylvestr, Grendel (od 69. Šulek), Duriš (od 84. Lačny)

90+3' - završila je utakmica u Varaždinu
90' -
ulazimo u posljednje trenutke utakmice. Mladi hrvatski nogometaši opsjedaju gol Slovaka, no Dubravka zaista brani sve što se obraniti može
86'-
Vrsaljko glavom puca, ali Dubravka opet brani
82' -
kakvu priliku smo propustili. Vida je probio desne strane i ubacio, lopta je došla do Rakitića koji s par metara slabo puca i Dubravka zaustavlja loptu na gol crti.
75' -
Vrsaljko puca prema golu Slovaka, ali slabo tako da Dubravka lako brani
70' -
Slovaci su zaprijetili preko Prochazke no Kelava brani
69' -
prva izmjena za Slovake, izašao je kapetan Grendel, a ušao je Šulek
64' -
raste pritisak hrvatskih nogometaša, no ne može se reći da kreiraju nevjerojatne prilike
62' -
Kelava je obranio nemoguće. Sylvestr se našao sam pred Kelavom koji brani krajnjim naporom i spašava hrvatsku reprezentaciju
60' -
vidi se odlučnost hrvatskih igrača da dođu do vodstva, no zasad neuspješno pokušavaju ugroziti gol Dubravke
55' -
odlično je Jajalo probio lijevu stranu i ubacio, ali su Slovaci uspjeli raščistiti opasnost
50' -
lukav pokušaj Kramarića s vrha šesnaesterca, no Dubravka vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner
46' - započelo je i drugo poluvrijeme. Izbornik Ladić se odlučio na novu izmjenu, tako je umjesto Oremuša ušao Kreilach
45+1' - kraj prvog poluvremena u Varaždinu.
45' -
igrat će se jedna minuta sučeve nadoknade.
42' - mogla je Hrvatska doći do vodstva. Vida je ubacio s desne strane, lopta se odbila do Rakitića koji nije pogodio sa nekih 13 metara
40' - poslije ekspresnih golova s jedne i druge strane, splasnula je igra
32' - nije dugo trajalo slavlje gostiju, Rakitić je sa 25 metara silovito pucao i pogodio za 1:1
32' - gool za Hrvatsku, strijelac Rakitić
30' -
Sylvestr je probio našu obranu, zapucao ali je Lovren blokirao a lopta se odbila dao Duriša koji dovodi Slovake u vodstvo
30' - GOOL za Slovačku, strijelac Duriš
28' - nakon nešto manje od pola sata igre vidjeli smo i prvu kakvu takvu priliku za goste, no njihov udarac je otišao pored gola Kelave
24' - izveden slobodan udarac s desne strane, najviši u skoku je bio Lovren koji gađa visoko iznad gola
23' - ozlijedio se Nikola Kalinić te će umjesto njega u igru ući Kramarić
20' - još jedna dobra akcija hrvatske reprezentacije, no gosti iz Slovačke uspjevaju se riješiti problema
17' - kako vrijeme prolazi tako se i naši reprezentativci oslobađaju početnog pritiska i sve su opasniji po obranu Slovačke
15' - Vida se odlično ubacio iz drugog plana, ubacio u petarac Slovaka gdje se nalazio Kalinić, no Janošik je u posljednji čas izbacio loptu ispred napadača Blackburna
12' - prva izglednija prilika na utakmici. Perišić je ubacio s desne strane, Kalinić s pet metara propustio loptu te je tako otišla prilika u nepovrat
10' - prošlo je deset minuta igre, a zasad nije bilo nikakvih ozbiljnijih prigoda
' - Perišić je lijepo probio desni bok, no na kraju od svega tek udarac iz kuta
6' - Barbarić izbacio loptu u korner, tako da prvi udarac iz kuta imaju Slovaci, a izvodi Weiss
4' - prvi korner za hrvatsku reprezentaciju. Ubacio je Rakitić, no Slovaci su lako izbacili loptu
3' - u ovim početnim minutama nema nekih posebnih događanja. Igra se na sredini terena.
1' - započela je utakmica u Varaždinu