BUNDESLIGA

Mladen Petrić donio HSV-u bod protiv Bayera

08.04.2012 u 19:45

Nogometaši HSV-a i Bayera iz Leverkusena odigrali su 1:1 u posljednjem dvoboju 29. bundesligaškog kola, a strijelac za domaćine bio je Mladen Petrić

Mladen Petrić zabio je u 40. minuti utakmice iz 11-erca svoj sedmi ovosezonski bundesligaški pogodak za Hamburžane, prvi od 18. veljače kad je pogodio pri domaćem 3:1 porazu od Werdera. Bio mu je to ujedno treći gol iz jedanaesterca.

Odigrao je hrvatski napadač 88 minuta, kada je napustio teren za Korejca Sona. Ivo Iličević za domaće je igrao do 71. minute. Vedran Ćorluka, koji igra za Bayer, ovog puta nije bio u konkurenciji za sastav gostiju zbog ozljede mišića. Inače, Bayer je do izjednačenja stigao u 55. minuti nakon niza bizarnih okolnosti poslije jednog prekida, a za 1:1 pogodio je mladi njemački reprezentativac Andre Schürrle.

Momčad Torstena Finka i sedmi put uzastopno nije uspjela pobijediti na svom stadionu. Dva je boda iznad zone ispadanja.

Novi trenerski tandem Leverkužana, Sami Hyypiä i Sascha Lewandowski, debitirao je remijem zaustavivši negativnu seriju na četirima porazima u nizu.