veliki uspjeh mladih

Halilović i Vlašić slomili otpor San Marina, uvjerljiva Hrvatska izborila nastup na Euru

15.10.2018 u 19:12

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija u posljednjem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u gostima kod San Marina ovog ponedjeljka pobijedila je domaćina rezultatom 4:0 i tako osigurala odlazak na veliku smotru...

Izabrana vrsta koju vodi Nenad Gračan u petak je pobjedom 2:0 u ključnoj utakmici protiv Grčke zasjela na vodeće mjesto skupine 1 koje vodi izravno na Europsko prvenstvo, a plasman na veliku smotru još je trebala potvrditi ovog ponedjeljka u dvoboju protiv slabašnog San Marina.

• +4
Hrvatska - Grčka U-21, kvalifikacije za Euro Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Brekalo, Halilović, Vlašić, Posavec i društvo bili su apsolutni favoriti protiv momčadi koja još nije osvojila niti boda u dosadašnjem natjecanju no na travnjaku to nije išlo tako jednostavno kako se očekivalo.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Imala je Hrvatska apsolutnu premoć u posjedu lopte, ali i nedovoljan broj izrazitih gol prilika, dok je Raschi s druge strane dodatno mogao zakomplicirati situaciju kada je pogodio stativu.

S obzirom da je Grčka pobijedila Bjelorusiju, bod ne bi bio dovoljan Hrvatskoj za izravni plasman na EP.

Srećom, već na početku naši su se uozbiljili i odmah poveli u 48. minuti, a u 53. minuti postigli i drugi pogodak. Alen Halilović zabio je prvi u suprotne rašlje nakon asistencije Brekala, a drugog je postigao Nikola Vlašić.

U 61. minuti zabila je Hrvatska i treći. U listu strijelaca upisao se i Uremović koji je pucao glavom u golmana pa odbijenu loptu pospremio u mrežu.

U 68. minuti Fiolić je proigrao Bosančića koji je iz trka zabio četvrti pogodak.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao i Hrvatska je uvjerljivom pobjedom izborila svoj treći odlazak na Europsko U-21 prvenstvo na kojem će po prvi put sljedeće godine u Italiji pokušati ostvariti neki značajan uspjeh...