zvijezda dinama

Mislav Oršić otvoreno progovorio o svom statusu u reprezentaciji te otkrio je li zadovoljan minutažom koju mu daje Zlatko Dalić

23.09.2022 u 13:42

U 71. minuti utakmice protiv Danske izbornik Zlatko Dalić u igru je ubacio svježe snage. Na teren je istrčao Mislav Oršić umjesto Ivana Perišića, a samo nekoliko minuta kasnije zvijezda Dinama je pokrenula akciju iz koje je Lovro Majer zabio za pobjedu

'Odigrali smo dobru utakmicu. Osim prvog poluvremena, Danci nisu imali velikih prilika. Zasluženo smo pobijedili, idemo krupnim koracima prema Final Fouru Lige nacija i nadam se da ćemo u Austriji dovršiti posao', rekao je Mislav Oršić (29) jutro nakon velike 2:1 pobjede protiv Danaca na Maksimiru.

Oršić je najbolji Dinamov strijelac u povijesti europskih utakmica i mnogi misle da bi trebao dobiti više prilike u reprezentaciji. Možda bi ga Dalić u nedjelju protiv Austrije u Beču mogao 'pogurati' u prvih 11?

'Ne, ne... Nismo još došli do toga. Svatko u reprezentaciji ima svoju ulogu. Sretan sam što sam uopće ovdje s takvim igračima i u svakom trenutku, kad dobijem priliku, dat ću sve od sebe da pomognem reprezentaciji', skromno je kazao Oršić i dodao:

• +53
Hrvatska - Danska, Liga nacija, 22.9.2022. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO BAT

'Još nas sve boli poraz iz Osijeka gdje smo u prvom poluvremenu bili puno bolji od njih i na kraju izgubili 3:0. To je bilo stvarno nevjerojatno i nadam se da ćemo im sad vratiti za to.'

Pobjednički gol protiv Danaca stigao je nakon kombinacije između Oršića, Brune Petkovića i strijelca Lovre Majera. Je li to kombinacija koja je ostala još iz dana kad su zajedno igrali u Dinamo?

'Pa da, možda nam je to ostalo još iz Dinama...', kazao je uz osmijeh Oršić.

• +12
Trening hrvatske nogometne reprezentacije dan nakon pobjede protiv Danske, 23.9.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic

Neki tvrde kako ovi 'vatreni' imaju ozbiljan problem u napadačkoj liniji...

'Teško je sada reći. Mislim da smo sve ove utakmice igrali jako dobro. Potpuno je svejedno padne li na utakmici jedan gol ili tri ako uzmemo tri boda. Stvarno smo sve ove utakmice, izuzev prve protiv Austrije, igrali jako dobro i u svakoj smo zasluženo pobijedili. Ako ćemo tako nastaviti igrati i na Svjetskom prvenstvu, mislim da se ne trebamo bojati da ćemo opet napraviti dobar rezultat', razmišlja Oršić koji je za kraj prokomentirao atmosferu u reprezentaciji:

'Atmosfera je dobra, na treninzima su svi nasmijani. Dobro se trenira i to se onda na kraju sve pokaže pobjedama na terenu.'