RELI

Mikko Hivonen slavio u Grčkoj

14.06.2009 u 14:42

Finski vozač Mikko Hirvonen (Ford Focus) pobijedio je u nedjelju na Akropolis reliju u Grčkoj, sedmoj utrci Svjetskog prvenstva. To mu je prva pobjeda ove sezone

Drugo mjesto osvojio Francuz Sebastien Ogier (Citroen C4) koji je zaostao minutu i 12 sekundi, a treći je bio Finac Jari-Matti Latvala (Ford Focus).

Peterostruki uzastopni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4) odustao je jučer na početku druge etape Akropolis relija. Loeb je krivo procijenio jedan zavoj, te je izletio sa ceste. Njegov automobil bio je teško oštećen, ali on i njegov suvozač izvukli su se bez ozljeda. Loebu se takve greške rijetko događaju i ovo mu je prvo odustajanje ove sezone. U prvih šest ovosezonskih utrka upisao je čak pet pobjeda i jedno četvrto mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Loeb vodi sa 55 bodova, slijedi Hirvonen sa 48 bodova, a Španjolac Dani Sordo ima 31 bod.