NBA ČETVRTAK

Miami do novog rekorda, Durant gazi sve pred sobom

02.03.2012 u 09:28

Kevin Durant se u četvrtak navečer vratio u dvoranu Orlanda gdje je četiri dana ranije osvojio prestižnu MVP nagradu u All-Star ogledu. I u dresu Oklahoma Cityja je bio na toj, visokoj razini

Njegova je momčad pobijedila Orlando 105:102, a Durant je ubacio 38 poena i uhvatio osam lopti. U posljednjoj četvrtini je Durant u pravom smislu riječi torpedirao domaći koš jer je ubacio 18 poena u 12 minuta, te je zajedno s Russellom Westbrookom (29 poena i 10 asistencija) donio Oklahomi sedmu pobjedu zaredom. Utakmica se mogla zakomplicirati u samoj završnici, ali JasonRichardson nije pogodio tricu te je Orlando ostao bez produžetka. Kod domaćina je najbolji bio centar Dwight Howard sa 33 poena i devet skokova.

Miami je s lakoćom svladao Portland u gostima 107:93. Miami je trenutačno na omjeru 28:7, što im je najbolji start u povijesti nakon početnih 35 utakmica. Isto tako, ovim su došli do devetog trijumfa zaredom. Nije im nedostajao Chris Bosh koji je otkazao utakmicu zbog smrtnog slučaja u obitelji, a neće ga biti niti na gostovanju kod Utaha. Dokle god LeBron James (38 poena, 11 skokova i šest asistencija) i Dwayne Wade (33 poena i 10 asistencija) ovako igraju Miami može biti spokojan.

Steve Nash je odigrao sjajnu utakmicu za Phoenix koji je sa 104:95 pobijedio Minnesotu. Ubacio je Nash 13 poena, ali i imao osam skokova, te čak 17 asistencija. Zasjenio je na drugoj strani i Kevina Lovea (23 poena i 10 skokova) i Rickyja Rubija (13 poena i samo dva dodavanja), a jaku je pripomoć dobio i od drugog iskusnog suigrača, Granta Hilla, koji je 15 od 20 poena ubacio u nastavku.

LA Clippersi su sa 108:100 pobijedili u Sacramentu ponajviše zahvaljujući tricama (četiri) Mo Williamsa u zadnjoj četvrtini. Ukupno je Williams ubacio 18 poena, a epitet igrača utakmice je ipak ponio Chris Paul koji je imao 22 poena i devet asistencija.

NBA liga, četvrtak:

Orland - Oklahoma City 102-105 (Howard 33p, 9s / Durant 38p, 8s, Westbrook 29p, 10a)

Phoenix - Minnesota 104-95 (Nash 13p, 8s, 17a, Gortat 17p, 6s / Love 23p, 10s)

Sacramento - LA Clippers 100-108 (Cousins 23p, 10s / Paul 22p, 9a, Williams 18p, 5a)

Portland - Miami 93-107 (Aldridge 20p, 6s, 4a / James 38p, 11s, 6a, Wade 33p, 10a)

7. Memphis 35 20 15
8. Minnesota 37 18 19