NBA LIGA

Miami deklasirao Orlando u floridskom derbiju

18.12.2009 u 11:09

Tek tri utakmice odigrane su na NBA parketima u noći s četvrtka na petak. Chicago Bullsi svladali su New York, Miami je u floridskom derbiju bio bolji od Orlanda, a Portland je nadigrao Phoenix

Dwyane Wade je ubacio 25 koševa prije nego što je  sjeo na klupu u zadnjoj četvrtini, Michael Beasley je dodao 22 za pobjedu Miami Heata nad gostujućim Orlando Magicom od 104-86 u četvrtak.

Miami je niz od šest utakmica na svom terenu počeo s dva poraza, uključujući i neugodni poraz od 28 razlike od Memphis Grizzliesa u nedjelju.

'Morali smo svi razmisliti koliko cijenimo igru, organizaciju i nas same', objasnio je Wade.
Nakon toga Heat (13-11) je svladao Toronto sa 20 razlike i jučer je dominirao nad Magicom koji je ušao u utakmicu s trećim rezultatom lige 19-6.

Miami je upisao vodstvo od 18 razlike nakon prve četvrtine i vodio je 59-44 na poluvremenu zahvaljujući 15 koševa Wadea i 12 Beasleya. Heat je nadigrao goste 30-16 u trećoj četvrtini i stvorio razliku od 29 koševa u zadnjoj četvrtini.

Dwight Howard je postigao 17 koševa uz 14 skokova za Orlando.

'Nismo bili fokusirani i nismo bili spremni za igru', kazao je nakon utakmice trener Magica Stan Van Gundy. 'Oni su bili sjajni, a mi smo bili užasni.'

U Chicagu su Bullsi bili bolji od New York Knicksa 98-89. Luol Deng je zabio 24 koša uz 13 skokova, John Salmons je postigao sedam od svojih 20 u zadnjoj minuti za pobjedu.
Derrick Rose je dodao 18 koševa za Chicago (9-15) koji je iskoristio odlučujući niz od 15-2 u zadnjoj četvrtini za preuzimanje kontrole nad utakmicom.

Talijan Danilo Gallinari, Al Harrington i Chris Duhon su svaki ubacili po 18 koševa za New York (8-17) kojem je ovo drugi uzastopni poraz.

U Portlandu su Trail Blazersi svladali Phoenix Sunse 105-102 i to najviše zahvaljujući Jerrydu Baylessu koji je zabio 16 od svojih ukupno 29 pogodaka u zadnjoj četvrtini uključujući i tri slobodna bacanja u zadnjih devet sekundi.

Phoenix je imao priliku za produžetak, ali je Steve Nash promašio tricu uz zvuk sirene za kraj utakmice.

Brandon Roy je dodao 27 koševa, Martell Webster i LaMarcus Aldridge svaki po 15 za Portland (16-11) koji je nadigrao goste u zadnjoj četvrtini 34-21.

Amare Stoudemire je ubacio 27 koša, Grant Hill 20, a Nash završio utakmicu sa 16 pogodaka i 13 asistencija za Phoenix (17-9) kojem je ovo šesti uzastopni poraz u gostima, prvi put nakon siječnja 2004. godine.