A JOŠ JE TAKO MLAD

Messi zabio više od 200 golova za Barcu

02.11.2011 u 10:20

Lionel Messi zabio je svoj 200. gol za Barcelonu kada je realizirao kazneni udarac u 24. minuti utakmice skupine H Lige prvaka protiv Viktoria Plzena

Sudac je svirao jedanaesterac nakon što je Argentinca srušio branič Marian Cisovsky, a Messi je loptu smjestio desno u mrežu iza vratara Viktorie i tako postao drugi Barcelonin igrač koji je stigao do 200. pogotka.

Najbolji strijelac u Ligi prvaka već tri godine, 24-godišnji Messi, postigao je i drugi i četvrti pogodak za Barcelonu (0:4) i sada je ukupno na 202 gola U 286 utakmica.

'Sretan sam, ne samo zbog rezultata nego i načina kako smo igrali,' rekao je Messi.

Argentinac je nedavno s drugog mjesta najboljih Barceloninih strijelaca 'skinuo' Ladislaua Kubalu i brzo se približava rekorderu katalonskog kluba Cesaru Rodriguezu koji je zabio 235 golova.

Barcin vratar također se upisao u knjigu rekorda kada je upisao 825 minuta na vratima bez primljenog pogotka. Tako je srušio rekord Miguele Reine, oca vratara Liverpoola Pepea, iz sezone 1972./73.

Viktoria - Barcelona 0:4