LIGA PRVAKA - 1. KOLO

Messi spašava Barcu, Juveov povratak

19.09.2012 u 20:28

U srijedu su bile na rasporedu utakmice prvog kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H, a najzanimljivije trenutke s tih dvoboja mogli ste saznati u tekstualnom prijenosu tportala

Danas je kompletirano prvo kolo najbogatijeg nogometnog natjecanja na svijetu. U utorak su odigrane utakmice u skupinama A, B, C i D, a sada je na red došlo drugih 16 momčadi. Kao najzanimljiviji okršaji zvučao je onaj između Bayerna i Valencije te Chelsea i Juventusa.

Spomenimo kako je jučer u akciji bio Dinamo koji je u Maksimiru poražen od Porta 2:0, ali Hrvatska je i u srijedu na travnjaku ima svoje adute, jer su u dresu Šahtarabili Eduardo i Darijo Srna, a Bayerna Mario Mandžukić.

SKUPINA E

Chelsea – Juventus 2:2

80' - 2:2 - briljantno proigravanje Pirla, a Quagliarella je izbjegao zaleđe i bio siguran 'jedan na jedan'
38' - 2:1 - talijanski prvak se vratio u igru, sa 17 metara donji lijevi kut Čecha precizno je pogodio Vidal
33' - 2:0 - fenomenalna varka Oscara i fantastičan pogodak sa 16 metara, Juve je na koljenima
31' - 1:0 - Oscar je opalio iz daljine, lopta je dodirnula Bonuccija i prevarila nemoćnog Buffona

Šahtar – Nordsjaelland 2:0

76' - 2:0 - drugi gol Mitarjana, junaka utakmice
44' - 1:0 - Luiz Adriano je pronašao Mirtajana koji je smiren i precizan
Darijo Srna s kapetanskom trakom igra od prve minute, a Eduardo čeka priliku sa klupe

SKUPINA F

Bayern – Valencia 2:1

90+1 - 2:1 - počasni gol gostiju je djelo Valdeza
76' - 2:0 - u Münchenu sve izgleda riješeno, Badstuber je dodao za Kroosa, a ovaj sjajno pogodio
63' - ušao je Mandžukić umjesto Pizarra
38' - 1:0 - velik posao obavio je Ribery, Robben je bio asistent, a striejlac Schweinsteiger
- Nakon pet natjecateljskih utakmica zaredom kako je bio dio prve postave minhenskog Bayerna, ove srijede je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić ostao na klupi.

Lille – BATE Borisov 1:3

60' - 1:3 - domaćin se ne misli predati, Chedjou je smanjio
43' - 0:3 - četvrti udarac gostiju i treći gol, Volodko je asistirao, a Oleknovič šokirao Lille
20' - 0:2 - Francuzi su na koljenima, brza kontra Bjeorusa, Pavlov je iz prve dodao za Rodionova koji ne griješi
6' - 0:1 - šokantno je počelo za domaćina. Sjajnim pogotkom s 20 metara goste je u vodstvo doveo Volodko

Celtic – Benfica 0:0

Barcelona – Spartak M. 3:2

80' - 3:2 - Alexis Sanchez je dodavač, a Messi postiže svoj drugi pogodak na utakmici
71' - 2:2 - Tello je pronašao Messija, a za Argentinca je to bio lak posao
59' - 1:2 - smrtonosni kontranapad Moskovljana je završio Romulo
29' - 1:1 - Nou Camp je utihnuo, Dani Alves je zabio, ali autogol
14' - 1:0 - dominacija Katalonaca okrunjena je pogotkom 21-godišnjeg Tella

SKUPINA H

Manchester United – Galatasaray 1:0

7' - 1:0 - Carrick je nakon akcije s Kagawom zatresap mrežu nemoćnog Muslere

Braga – CFR Cluj 0:2

34' - 0:2 - ozbiljni problemi za Portugalce, opet je za njih bio koban Bastos
19' - 0:1 - Rumunji su stigli do prednosti zahvaljujuči Rafaelu Bastosu koji je zabio bivšem klubu, iz kontanapada, a asistent je bio Sougou