remi s eibbarom

Messi se oprostio od Primere golovima koji će mu donijeti Zlatnu kopačku

19.05.2019 u 18:07

Lionel Messi u posljednjem kolu španjolskog nogometnog prvenstva dvaput je zabio u remiju 2:2 Barcelone kod Eibara, što bi mu trebalo biti dovoljno za osvajanje još jedne Zlatne kopačke...

Slavni 31-godišnji Argentinac možda se nadao osvajanju Lige prvaka ove sezone nakon četiri godine čekanja, no na kraju će se morati zadovoljiti Primerom, a možda i Kupom kralja te brojim individualnim nagradama.

• +14
Lionel Messi - jedan od najvećih nogometaša svih vremena Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Messi je blizu osvajanju svoje šeste Zlatne kopačke, trofeja koji ide najboljem strijelcu europskih nogometnih liga, a ključan korak k tome napravio je ove nedjelje kada je zabio dva pogotka protiv Eibara i tako došao do njih 36 ove sezone u Primeri.

Zabio je Messi u svom stilu u 31. i 32. minuti, no Barcelona nije uspjela pobijediti, s obzirom da su Cucurella u 20. i De Blasis u 45. minuti poentirali za domaćina i osigurali konačni remi.

Messi ima četiri gola više od jedinog pravog pratitelja Kyliana Mbappea, a ako mladi Francuz ne zabije kojim slučajem četiri ili više golova u zadnjem kolu francuskog prvenstva, Zlatna kopačka pripast će prvoj violini Barcelone.

U dvoboju s Eibarom igrao je svih 90 minuta i naš Ivan Rakitić te je asistirao kod drugog gola.

Tom je utakmicom završio cjelokupni program španjolskog prvenstva, a Barcelona je obranila titulu, ispred Atletica, Reala i Valencije koji će joj se pridružiti u Ligi prvaka...