DOBRA POSJETA UNATOČ FINALU

Medvjedima preokret, tučnjava na ledu

31.01.2010 u 21:21

Nakon što su u petak izgubili od Villacha nakon kaznenih udaraca, hokejaši Medveščaka su u drugom susretu na Šalati imali više sreće. Pobijedili su Vienna Capitalse 4:3 (0:0, 2:2, 1:1 / 0:0, 1:0) boljim izvođenjem kaznenih udaraca

Premda su gotovo u isto vrijeme hrvatski rukometaši lovili europsko zlato, tribine klizališta na Šalati ponovo su bile vrlo solidno ispunjene. Ovoga puta osim sjajne utakmice i pobjede 'medvjeda', gledatelji su mogli vidjeti i masovni šakački obračun u kojemu su prednjačili Joel Prpic i Philippe Lakos nakon kojeg su obojica isključena.

Medveščak je poveo početkom druge trećine golom Mikea Prpicha, no svega minuta kasnije izjednačio je Francois Bouchard. U 28. minuti Alan Letang ponovo dovodi domaćine u vodstvo, no Bouchard dvije minute kasnije sve vraća na početak. U 56. minuti goste su došli do vodstva golom Youssefa Rienera, no 30 sekundi prije kraja utakmice John Hecimovic je izborio produžetak. Hecimovic se pretvorio u junaka utakmice kada je prilikom izvođenja kaznenih udaraca jedini postigao gol i donio Medveščaku pobjedu kojom se zagrebački sastav vratio na šesto mjesto u poretku.