EBEL LIGA - 24. KOLO

'Medvjedi' u pravoj drami stigli do pobjede

20.11.2009 u 21:30

Nakon četiri uzastopna poraza, hokejaši Medveščaka napokon su upisali pobjedu. 'Medvjedi' su u punoj Ledenoj dvorani Doma sportova svladali Vienna Capitalse 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Nakon četiri uzastopna poraza, ali i dva rezultatska neuspjeha protiv večerašnjih protivnika, 'medvjedi' su imali težak posao vratiti se na pobjednički put. Ipak, i uz takvu crnu seriju, hokejaši Medveščaka i večeras su imali brojnu i glasnu podršku, što im je svakako pomoglo, a trener Sacilotto imao je na raspolaganju dva nova igrača - vratara Krošelja i braniča Seeleyja.

Sve je počelo rutinski - gosti su poveli već na startu utakmice, a pogodak za Capitalse zabio je Francois Bouchard u 3. minuti. Međutim, za razliku od prethodnih utakmica, 'medvjedi' su reagirali odmah, a ne tek u trećoj trećini. S mnogo borbenosti, što je kumovalo i isključenjima, ali i donijelo potrebnu dozu adrenalina, Thomas Guidarelli donio je izjednačenje. A što je još važnije - s igračem manje.

U četvrtoj minuti druge trećine 'medvjedi' su stigli i do prvog vodstva, a strijelac je, u fazi dok su imali igrača više, bio Brad Smyth. No Bečani nisu podlegli pritisku i atmosferi. U 27. minuti preko Dana Bjornlieja stigli su do izjednačenja, a s tim se rezultatom otišlo na posljednji odmor.

Na svu sreću, 'medvjedi' su bili u naletu i u posljednjoj trećini. Strijelac za 3:2 bio je Thomas Guidarelli, a konačna potvrda pobjede stigla je u 60. minuti, kada su gosti izvukli vratara, nakon čega ih je kaznio Aaron Fox.

Ovom pobjedom Medveščak je ostao osmi na ljestvici, ali je povećao prednost ispred devete Olimpije na tri boda.