BOD PROTIV CAPITALSA

'Medvjedi' u Beču stigli do drugog mjesta na ljestvici

06.01.2012 u 20:13

U posljednjoj utakmici pred ulazak u zagrebačku Arenu, Medveščak je gostovao u Beču i Vienni Capitals uzeo bod vrijedan povratka na drugo mjesto Ebelove ljestvice. Susret je odlučen pogotkom domaćina 13 sekundi prije kraja produžetka

Samo dvije i pol minute nedostajalo je Medveščaku da u regularnom dijelu utakmice protiv Vienna Capitlsa osvoji oba boda i samostalno preuzme drugo mjesto na ljestvici Ebela, no tada su primili nesretan gol za izjednačenje (2:2) i propustili i drugi put u sezoni pobijedili usred Beča. Na kraju su primili i pogodak za konačnih 2:3 samo 13 sekundi prije kraja produćetka.

Vienna je povela preko Jonathana Ferlanda u 14. minuti, izjednačio je Vjačeslav Truhno na isteku treće minute druge trećine, a Joel Prpic je zabio za preokret u 31. minuti. Medveščak je vodio do same završnice, kad je Robert Kristan obranio jedan udarac suparničkih napadača, no Alan Letang nije stigao izbiti pak koji je bio iza golmanovih leđa i Pat Kavanagh je iskoristio poklon vrijedan produžetaka.

U tih pet minuta produžetka domaćini su bili malo bolji suparnik, a gol vrijedan oba boda zabio je Ferland i to udarcem kroz noge i okrenut leđima od gola u trenutku kad ponovno nitko od 'medvjeda' nije 'očistio' odbijanac od Kristana. Iako je time rastužio stotinjak navijača Medveščaka koji su stigli u Beč, potezu dvostrukog strijelca Ferlanda ipak treba od srca zapljeskati. Rijetko se vidi takav gol, a k tome i da je odlučujući.

Bez obzira na konačni poraz, Marty Raymond i navijači mogu biti zadovoljni i tim bodom, jer ostvaren je ne samo na gostujućem ledu, nego i protiv sasvim solidnog suparnika čije osmo mjesto na ljestvici sigurno ne odaje realnu kvalitetu momčadi. Sad slijedi Ice Fever ludnica u rasprodanoj zagrebačkoj Areni i hvatanje pozicija za doigravanje.