EBEL LIGA

'Medvjedi' tijesno poraženi u Villachu

08.02.2011 u 21:44

Hokejaši Medveščaka doživjeli su poraz u 47. kolu EBEL lige u Villachu kod VSV-a sa 2:1 (0:0,2:1,0:0)

Na gostovanju u Villachu hokejaši Medveščaka ubilježili novi prvenstveni poraz. Domaćini su tijesno pobijedili 2:1, a sve se riješilo u drugoj trećini. Naime, u prvoj i posljednjoj trećini igrači obiju momčadi nisu bili raspucani, pa su zato sve odlučili u drugoj trećini.

Domaćini su poveli zgoditkom Degona u 23. minuti, no njihovo vodstvo trajalo je samo deset minuta kada je Frank Banham na asistenciju golmana Kristana izjednačio na 1:1. Nažalost, već u sljedećoj minuti Altmann postiže novi pogodak za Villach koji se na kraju pokazao kao pobjednički.

Bila je ovo i jedna od rijetkih utakmica u kojoj je Medveščak (12 minuta) imao manje kazni od protivnika, koji je nakupio 14 minuta.

Unatoč porazu Medveščak je ostao sedma momčad lige s 46 bodova, ali sada isti broj bodova ima i osma Olimpija, koja je slavila s 3:1 kod Graza.U borbi za doigravanje Jesenice su kod kuće poražene nakon penala od Fehervara, te s jednim bodom sada imaju 44, dva boda manje od Zagrepčana.

U doigravanje ulazi prvih osam momčadi, a u sljedećem kolu 'Medvjedi' gostuju kod Red Bulla, Jesenice dočekuju KAC, dok Olimpija gostuje u Linzu.