SADA U BRLOG

'Medvjedi' poručili: Čuvajte se u našoj divljini

U dalekom šestom kolu hokejaši Medveščaka posljednji put nisu postigli pogodak, sve do prve utakmice polufinala u Salzburgu gdje je domaćin slavio sa 2:0. Nakon utakmice ni sami igrači nisu bili zadovoljni onime što su pokazali u Austriji

'Medvjedi' se iz Austrije vraćaju poraženi, ali i sa spoznajom da po prvi puta otkad je na klupi Ted Sator nisu postigli pogodak. Ali ovo je tek prva utakmica, a igrači Medveščaka uvjereni su da će u Ledenoj dvorani biti neka sasvim druga priča. Ono što boli 'medvjede' je drugi gol domaćina koji je, po svemu sudeći, bio neregularan.

'Došli smo se više braniti nego napadati. Prvu četvrtinu smo izdržali i bilo je 0:0, u drugoj četvrtini smo krenuli više u napad. U Zagrebu će biti neka ova utakmica. Led je bio grozan, pak je skakao kao da je lopta. Ovo je doigravanje i tu se igra taktički hokej koji nije lijep za gledanje, no tu je ulog prolazak dalje i nikog nije briga za ljepotu. U svakom slučaju, ovo je bila čudna utakmica. Moramo biti agresivniji i ne čekati njihove greške, već ih napadati od prve minute. U našem zoološkom vrtu i onoj divljini će biti nešto sasvim drukčije', kazao je Miroslav Brumerčik nakon utakmice.

S njim se slaže i John Hečimović tvrdeći da je ovo tek prva utakmica:

'Imali smo prilike postići pogodak, ja sam imao prazan gol, ali nisam dao, a da smo postigli gol, sve bi bilo drukčije. Igrali smo dobro, ali nismo bili jaki kako znamo biti. U Zagrebu ćemo biti bolji. Izbacili smo Graz koji je bio prvoplasiran u regularnom dijelu, pa zašto ne i drugoplasiranog. Mi se moramo zbiti i pobijediti ih u našoj dvorani pred našim gledateljima.'

Kapetan Letang je bio kritičan, ali pravedan:

'Puno više moramo napadati u Zagrebu. Salzburg igra tako što napada s pet igrača, što je potpuno drukčija igra nego ona Grazova i na to se moramo što prije adaptirati'.

Na kraju je pred novinare izašao i trener Ted Sator:

'Što se dogodilo danas? Ništa, jednostavno nas nije išao gol. Ubio nas je njihov drugi pogodak koji je bio neregularan . Dobro smo klizali i zadovoljan sam kako smo odigrali. Cijenim Salzburg i u četvrtak ćemo im se znati bolje postaviti i parirati.'

Ovo je tek prva utakmica u seriji koja se igra na četiri pobjede. Znači tek prva stepenica je iza nas. Daleko je još kraj serije.