RADILE I ŠAKE

'Medvjedi' još uvijek nedorasli Bečanima

21.11.2010 u 20:13

Nakon dvotjedne stanke svojim su se obvezama vratili hokejaši Medveščaka. No odlazak u Beč neće im ostati baš u lijepom sjećanju jer su doživjeli i drugi poraz od Vienna Capitalsa 4:2 (3:1, 1:0,0:1). Dvoboj su obilježile i tučnjave hokejaša

Nadali su se 'medvjedi' da će se, odmorni nakon dva tjedna pauze, uspjeti revanširati igračima Vienna Capitalsa za poraz 7:4 u prvoj utakmici u Beču. No želje su jedno, a stvarnost drugo. Naime, baš kao i u prvoj utakmici, za 'medvjede' se pokazala ključna prva trećina u kojoj su domaćini poveli sa 3:1, a strijelci su bili Dolezal (2'), Rebek (5') i Rotter (10'). Nakon ranog vodstva domaćina, trener Sator je umjesto Krošelja na vrata poslao Kristana. Nadu gostima vratio je Filewich golom u 11. minuti.

Međutim, pogodak za 4:1, koji je u drugoj trećini postigao Rotter, pokazao je da će se 'medvjedi' još morati pomučiti za uspjeh u Beču. A tada bi im mogao pomoći i Jamie Rivers, najavljeno pojačanje, koji je ovog puta u austrijsku prijestolnicu putovao samo kao navijač. Konačnih 4:2 postavio je Prpić u 52. minuti utakmice.

Bila je to gruba utakmica u kojoj je već u prvoj trećini došlo do gužve. Domaći sastav je do kraja susreta sakupio 10 minuta isključenja, dok su Gratton i Björnlie dobili kaznu igre. Medveščak je sakupio 22 minute kazne, a Rabbit i Sandrock su također dobili kazne igre. Bilo je 'vruće' i na tribinama gdje su domaći navijači cijelo vrijeme izazivali i vrijeđali skupinu od 50-ak navijača Medveščaka.