EBEL LIGA - 35. KOLO

'Medvjedi' ih načeli u 25. sekundi, pa ih pregazili

04.01.2011 u 21:35

Hokejaši Medveščaka deklasirali su igrače ljubljanske Olimpije sa 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)

U situaciji kada se bore za mjesto koje im osigurava doigravanje, hokejaši Medveščaka smogli su snage te bez ozlijeđenih Filewicha i Riversa, uspjeli su pregaziti igrače Olimpije. A posao je 'medvjedima' znatno olakšao Wacey Rabbit, koji je već u 25. sekundi, na asistenciju Robbyja Sandrocka, načeo Jana Chaberu.

Do drugog gola čekalo se do 15. minute, kada je John Hečimović iskoristio igrača više te pogodio za sigurno vodstvo domaćina. Malo se zakompliciralo sredinom druge trećine kada je Matej Hočevar smanjio na 1:2. No samo 41 sekundu kasnije Ryan Kinasewich povećao je prednost na dva gola razlike. A onda je uslijedio šou u trećoj dionici. Za devet minuta 'medvjedi' su zabili još četiri gola i stigli do 14. ovosezonske pobjede. Strijelci su bili još Ryan Kinasewich (41:33), Andy Sertich (43:37), Robby Sandrock (48:30) i Wacey Rabbit (49:32).

Medveščak je ovom pobjedom zadržao osmu poziciju, posljednju koja vodi u doigravanje, a sada mu slijede još dvije domaće utakmice. U petak, 7. siječnja protiv vodeće momčadi lige Klagenfurta, a dva dana kasnije u nedjelju i okršaj protiv Red Bull Salzburga.