CRNI NIZ

Medveščak nezaustavljivo tone; teškoj krizi se ne nazire kraj!

21.12.2017 u 22:41

U susretu 30. kola hokejaške EBEL lige Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubio od Dornbirna 2:5 (0-1, 1-2, 1-2) upisavši deveti uzastopni poraz

'Medvjedi' ponovo u svom 'brlogu' nisu uspjeli prekinuti crni niz koji traje već devet kola. Posljednju pobjedu Medveščak je ostvario prije mjesec dana protiv Linza 4:3. Od tada je Medveščak nanizao devet poraza pri čemu četiri na svom ledu.

Medveščak je nastupio bez jednog od miljenika navijača Toma Zanoškog kojeg je liga kaznila s pet utakmica neigranja i 2500 eura kazne zbog verbalnog i fizičkog sukoba s igračem Bolzana Christopherom De Souseom nakon utakmice igrane 17. prosinca u Zagrebu. Istu kaznu zaradio je i De Sousa.

• +13
EBEL liga, 30. kolo, KHL Medveščak - Dornbirner Bulldogs EC, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Dornbirn je poveo u devetoj minuti golom Arniela, a potom u drugoj treći zabio još dva pogotka za vodstvo 3:0. Strijelci su ponovo bili Arniel (26) i Sylvester (32). Smanjio je Poyhonen u 35. minuti, no Pance je u 41. minuti vratio goste do tri gola prednosti. Poyhonen je u 44. minuti postigao i svoj drugi gol na utakmici, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Pance u 48. minuti posotgavši pogodak za 5:2.

Medveščak se trenutačno nalazi na desetom mjestu sa 38 bodova, dok je Dornbirn na petom mjestu sa 46 bodova. U vodstvu su Vienna Capitalsi sa 66 bodova.