parižani nedodirljivi

Mbappe ponizio Lyon, PSG se poigrava s ostatkom Francuske

07.10.2018 u 23:09

U derbiju devetog kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je pobijedio Lyon sa 5-0 upisavši i devetu pobjedu u nizu.

Junak utakmice bio je francuski reprezentativac Kylian Mbappe koji je zabio četiri gola u razmaku od 61. do 74. minute.

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Francuski prvak je poveo u devetoj minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Neymar. No, domaćin je u 36. minuti ostao bez Presnela Kimpembea koji je dobio crveni karton zbog oštrog prekršaja. Sudac Antony Gautier je braniču PSG-a prvo pokazao žuti karton, ali je nakon video analize Kimpembeu pokazao crveni. U tim trenucima gosti su imali nekoliko lijepih prilika i činilo se kako će uspjeti izjednačiti. Međutim, u posljednjim trenucima prvog dijela 'pocrvenio' je i gostujući veznjak Lucas Tousart koji je u razmaku od 15 minuta sakupio dva žuta kartona.

U nastavku susreta Lyon se 'raspao', a 'poludio' je Mbappe koji je od 61. do 74. minute zabio četiri gola. Zanimljivo, mladi francuski napadač je prije toga promašio tri lijepe prilike. U 81. minuti Lyon je mogao ublažiti poraz, ali je Depay uzdrmao okvir gola.

Monaco je nastavio nizati loše rezultate. Momčad iz Kneževine je na svom travnjaku izgubila od Rennesa 1-2 nakon čega je pala u zonu ispadanja. Gosti su poveli u 12. minuti golom Damiena da Silve, a u posljednjim trenucima prvog dijela 'glupost dana' je napravio Andrea Raggi zaradivši crveni karton zbog udaranja suparnika. Monaco je s igračem manje izjednačio u 49. minuti golom Radamela Falcaoa, no u 77. minuti gosti dolaze do nove prednosti. Pogodak je postigao Hatem Ben Arfa uz pomoć našeg Danijela Subašića koji je loše reagirao na Ben Arfin udarac s više od 20 metara.

Marseille je na svom travnjaku pobijedio Caen sa 2-0, a OM je do pobjede stigao golovima u završnici prvog dijela. Za 1-0 je zabio Kostas Mitroglu u 36. minuti, a na 2-0 je povisio Florian Thauvin u 45. minuti. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

U ranije odigranom susretu Bordeaux je pobijedio Nantes sa 3-0. Sve je bilo gotovo nakon prvog poluvremena u kojem je domaći sastav zabio sva tri gola. Strijelci su bili Yann Karamoh (5) i Francois Kamano (7, 42-11m). Za Bordeaux nije nastupio Toma Bašić.

Na ljestvici vodi PSG sa maksimalnih 27 bodova, Lille ima 19, a Marseille i Montpellier po 16 boodva. Lyon je šesti sa 14 bodova, dok je Monaco na skromnoj 18. poziciji sa šest bodova, jednim bodom više od 'fenjeraša' Guingampa.