NBA LIGA

Mavericksi mogu pobjeđivati i bez Nowitzkog

21.12.2009 u 10:52

Momčad Dallasa pokazala je da mogu odlično igrati i bez Dirka Nowitzkog, pobijedivši Cleveland. Memphis je napravio malo iznenađenje svladavši Denver, dok Lakersi i dalje bilježe pobjede

Dallas Mavericksi su unatoč odsustvu svog ponajboljeg igrača Dirka Nowitzkog uspjeli svladali Cleveland Cavalierse 102-95 u nedjelju. Tim Thomas, koji je u prvoj postavi zamijenio Nowitzkog, zabio je 22 koša, a Jason Terry 19 za Maverickse, vodeće u Jugozapadnoj diviziji, koji su prekinuli niz od pet pobjeda Clevelanda.

'To je velika pobjeda. Kada god možete pobijediti bez igrača poput Dirka, to govori dosta o ekipi', rekao je trener Mavericksa Rick Carlisle.

LeBron James, najučinkovitiji u Cavaliersima, zabio je 25 koševa.

'U toj ekipi igraju igrači koji su u All-Stars timu i kada igraju bez Dirka', rekao je James.
Nowitzki nije igrao jer je u petak u utakmici s Houston zadobio ozljedu ramena.

Thomas je postigao sedam svojih pogodaka u prve četiri minute treće četvrtine te tako doveo Dallas u vodstvo od 12 koševa.

James je postigao 18 svojih pogodaka u prvom poluvremenu,a li je kansije imao slabu potporu suigrača posebno Moa Williamsa, koji je ubacio svega osam koševa i centra Shaquillea O'Neala s pet pogodaka na utakmici.

Zach Randolph je zabio 32 koša uz 24 skokova uključujući i tricu na kraju utakmice za pobjedu Memphis Grizzliesa nad Denver Nuggetsima (102-96) kojima nije pomogao čak ni 41 pogodak vodećeg NBA strijelca Carmela Anthonyja.

'Zach je bio zvijer večeras', izjavio je trener Grizzliesa Lionel Hollins.

Rudy Gay je postigao 19 pogodaka, Španjolac Marc Gasol 14 uz 13 skokova za Memphis (12-15) koji je prekinuo niz od osam poraza u srazu s Denverom.

Grizzliesi su nadigrali Nuggetse 33-19 u prvoj četvrtini i vodili su 23 koša prije kraja poluvremena koje je završilo 61-43.

Na krilima Anthonyja kojeg je krenulo u drugom poluvremenu Nuggetsi su došli na 90-88 3:21 minute prije kraja utakmice, ali to je bilo najbliže što su mogli doći Grizzliesima.

Nakon promašaja trice Denverovog J.R. Smitha, Randolph je uhvatio loptu i pogodio tricu za Memphis 2:19 minute do kraja. Mike Conley ga je slijedio s polaganjem za 95-88.

Trica Anthonyja Cartera izvukla je Nuggetse na četiri razlike, ali je najprije Gay pogodio koš a onda i Randolph tricu 43 sekunde prije kraja za rezultat 100-91.

Brazilac Nene je postigao 19 pogodaka za Nuggetse (19-9) kojima je ovo drugi uzastopni poraz.