NBA

Mavericksi iznenadili Lakerse, Ukićeva dva koša

31.10.2009 u 09:45

Košarkaši Milwaukee Bucksa u svojoj su prvoj ovosezonskoj utakmici u NBA ligi izgubili na gostovanju kod Philadelphia 76-ersa sa 86:99, a jedini hrvatski igrač u najjačoj svjetskoj ligi Roko-Leni Ukić igrao je samo devet minuta i u to vrijeme postigao dva koša (šut iz igre 1-2, trica 0-1), uz jednu asistenciju

Gosti iz Milwaukeeja su na poluvremenu vodili sa 47:41, ali su Sixersi u drugom dijelu popravili igru u obrani i stigli do sigurne pobjede. Andre Iguodala (19) i Elton Brand (17) predvodili su Sixerse, a Michael Redd (17) i Brandon Jennings (17) Buckse.

Aktualni prvaci Los Angeles Lakersi pretrpjeli su iznenađujući 80:94 poraz na svom parketu od Dallas Mavericksa. Gosti iz Dallasa iskoristili su izostanak prvog centra Lakersa Paua Gasola te preuzeli kontrolu utakmice od samoga početka. Dirk Nowitzki (21, 10 skokova) bio je najbolji u sastavu pobjednika, dok je najefikasniji kod Lakersa standardno bio Kobe Bryant (20).

Prošlosezonski finalisti Orlando Magic nisu imali problema protiv ove sezone prilično slabih New Jersey Netsa, svladavši ih u njihovoj dvorani sa 95:85. Donedavna zvijezda Netsa Vince Carter postigao je 13 od svojih 16 koševa u prvoj četvrtini za Magic, a potom je stvari u svoje ruke preuzeo Dwight Howard koji je dvoboj okončao sa 20 poena i čak 22 skoka. U sastavu Netsa najefikasniji je bio Courtney Lee sa 18 ubačaja.

Cleveland Cavaliersi su u trećem pokušaju stigli do prve pobjede u sezoni, sa 104:87 su kao gosti svladali Minnesota Timberwolvese. LeBron James je ubacio 24 koša uz 9 skokova i 6 asistencija prije no što je preselio na klupu i tamo proveo posljednjih 17 i pol minuta jer je susret bio odlučen. Kod Minnesote najbolji je bio Jonny Flynn sa 17 poena.

Boston Celticsi bez problema su sa 118:90 na svom terenu svladali Chicago Bullse. Paul Pierce i Eddie House ubacili su po 22 koša za Celticse, dok je Rajon Rondo podijelio 16 asistencija. Kod Bullsa bolji od ostalih bio je Joakim Noah (16, 10 skokova).