moto gp

Maverick Vinales pokorio konkurenciju na startu MotoGP sezone, a pao je i brzinski rekord od čak 362,4 km/h!

28.03.2021 u 21:45

Na katarskoj stazi Losail u nedjelju je započela nova sezona Svjetskog prvenstva u motociklizmu, a pobjedu u najjačoj MotoGP klasi ostvario je Španjolac Maverick Vinales na Yamahi

Maverick Vinales odvozio je majstorsku utrku i pobijedio ispred Francuza Johanna Zarca (Ducati-Pramac) i mladog Talijana Francesca Bagnaia (Ducati), dok je četvrti bio svjetski prvak Španjolac Joan Mir (Suzuki).

Razloga za zadovoljstvo ima Zarco, koji je u subotu postavio novi brzinski rekord klase od čak 362,4 km/h.

Talijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha-SRT) bio je 12. u odsutnosti višestrukog prvaka Španjolca Marca Marqueza (Honda), koji zbog ozlijeđene desne ruke neće voziti i sljedeću utrku.

Britanac Sam Lowes (Kalex) pobijedio je u Moto2 konkurenciji za svoju sedmi trijumf u karijeri. Drugi je bio Australac Remy Gardner (Kalex), a treći Talijan Fabio di Giannantonio (Kalex).

U najslabijoj klasi Moto3 slavio je Španjolac Jaume Masia (KTM) ispred sunarodnjaka Pedra Acoste i Južnoafrikanca Dannyja Bindera (Honda).