KRVAVA SUBOTA

Mateo Kovačić morao usred utakmice na šivanje, ali se vratio na teren

18.02.2017 u 19:23

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid u susretu 23. kola Primere na svom je Santiago Bernabeu svladao Espanyol 2:0. Mateo Kovačić dobio je udarac ispod oka i završio na šivanju...

Real je rutinski pobijedio Espanyol 2:0, no Santiago Bernabeu zanijemio je u 25. minuti utakmice. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić u jednom je duelu dobio neugodan udarac u lice. Bio je u skoku te ga je Espanyolov igrač ramenom pogodio u jagodičnu kost!

Mateo je pao na travnjak, suigrači su se zabrinuto okupili oko njega. Bilo je i krvi, njegova je rana na licu, odmah ispod oka, bila potpuno otvorena... Liječnicu su Kovačića izveli s terena, na brzinu mu 'zašili' ranu, stavili povez, pa se hrvatski reprezentativac ubrzo vratio u igru. Zidane ga je zamijenio u 61. minuti.

Luka Modrić nije konkurirao za nastup u ovoj utakmici, a golove za Real zabili su Morata (33) i Bale (84). Velšanin se vratio nakon tri mjeseca pauze zbog ozljede i potvrdio da će u nastavku sezone biti veliko pojačanje za 'kraljeve'.

Ovom pobjedom Real je povećao svoju prednost ispred druge Barcelone na četiri boda uz utakmicu manje, trenutačno madridski sastav ima 52 boda, a Barcelona 48.

Espanyol je deveti s 32 boda.

U ranije odigranom dvoboju madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona 4:1. Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1:1. Taj je rezultat bio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica. Šime Vrsaljko igrao je čitavu utakmicu za Atletico, dok je Duje Čop za Sporting u igru ušao u 84. minuti.

Četvrti Atletico sada ima 45 bodova, jednog manje uz utakmicu više od treće Seville, a četiri više uz također utakmicu više od petog Real Sociedada.

Sporting je ostao u zoni ispadanja, 18. s tek 16 bodova, dva manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Primeri.