WTA QUEBEC

Martić unatoč ozljedi slomila Pegulu

11.09.2012 u 20:42

Najbolja hrvatska tenisačica i sedma nositeljica WTA-ova dvoranskog turnira koji se igra u kanadskom Quebecu, Petra Martić, pobijedila je u prvom kolu Amerikanku Jessicu Pegulu 6:4, 7:5

Amerikanka hrvatskog podrijetla u prvom je kolu nastupila kao sretna gubitnica, nakon što je nastup i meč protiv Martić na vrijeme otkazala Talijanka Camila Giorgi. Kao opravdanje navela je bolest.

Martić je 18-godišnju Pegulu breaknula u ranijoj fazi prvog seta zadržavši prednost do kraja. U drugi je Amerikanka startala 3:0 vodstvom nakon breaka u drugom gemu, te je došla do 5:2 vodstva, odnosno servisa za izjednačenje u devetom gemu.

Hrvatica, koja je tijekom krize u drugom setu zatražila i dobila pomoć fizioterapeuta, tada se breakom vratila u set te ponovila isto postignuće u 11. gemu. Serijom 5:0 u gemovima Martić je završila meč sa 7:5.

U drugom kolu turnira koji otvara dvoranski dio teniske sezone Martić će igrati protiv pobjednice dvoboja između Gruzijke Tatišvili i Kazahstanke Karatančeve.