ovo su naše 'hobotnice'

Marin i Stivi brane Hrvatsku; u prve dvije utakmice golmani su odradili sjajan posao

13.01.2019 u 22:03

Nije bilo lako igrati s tako brzim igračima kao što su Japanci, a samo da Stevanović i ja nastavimo ovako dobro braniti, kazao je nakon pobjede nad Japanom jedan od golmana hrvatske reprezentacije Marin Šego...

Hrvatski rukometaši ostvarili su očekivano uvjerljivu pobjedu protiv reprezentacije Japana svladavši je 35:27 u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u nedjelju u Olimpijskoj dvorani u Münchenu.

Odlične utakmice odigrala su oba naša golmana - Marin Šego je u prvom poluvremenu skupio devet obrana, a Ivan Stevanović u drugom čak 12.

'Japanci su brzi neviđeno i ne vidiš ih na terenu. Najbitnije je da smo pobijedili, nismo se umorili i idemo se odmoriti za utakmicu s Makedonijom u ponedjeljak. Mi golmani smo danas imali čak 22 obrane, što je stvarno dosta, a i pošteno smo se Stevanović i ja podijelili po jedno poluvrijeme. Samo da obojica nastavimo ovako braniti', kazao je Marin Šego, koji je najavio i sutrašnju utakmicu s Makedonijom:

• +8
SP u rukometu, Skupina B, 2. kolo, Hrvatska - Japan Izvor: Pixsell / Autor: Sven Hoppe/DPA/PIXSELL

'Bit će zanimljivo jer se svi poznajemo, detalji će odlučiti o pobjedniku.'

Ivan Stevanović je u drugom dijelu skupio 12 obrana od 26 šuteva.

'Ma bitno je da smo se poštedjeli jer sutra već igramo s Makedoncima. Nije lako s Japancima jer su jako brzi i stalno su u šansi. Čak smo odigrali i dobru obranu, a opet su nam zabili 27 golova. Makedonija je jako dobra ekipa, imaju Kiru Lazarova, imaju dva nezgodna pivota i neće nam biti nimalo lako', zaključio je popularni Stivi.