Maribor golčinom Ibraimija do boda, prva pobjeda Sportinga

05.11.2014 u 22:40

• +10

Liga prvaka, 4. kolo, skupine E, F, G i H

Izvor: Reuters / Autor: Stefano Rellandini

Sporting je nadigrao Schalke 4:2 te je tako upisao prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi prvaka. U drugom susretu ove skupine, svega 110 km od Zagreba, Maribor je na stadionu Ljudski vrt ostavio sjajan dojam i protiv velikog kluba kao što je Chelsea izvukao 1:1 za svoj treći remi u skupini

Nogometaši lisabonskog Sportinga bili su silno motivirani da uzvrate Schalkeu za nedavni poraz 4:3 u Njemačkoj, a nošeni svojim navijačima upisali su i prvu pobjedu u skupini Lige prvaka. Iako su gosti poveli autogolom Slimanija u 17. minuti (Sarr je izjednačio u 26. minuti), sve se okrenulo u drugom poluvremenu, kada su Jefferson i Nani riješili pitanje pobjednika. Iako je Aogo smanjio na 3:2 u 88. minuti, svega tri minute kasnije za konačnih 4:2 pobrinuo se tragičar s početka utakmice Slimani, a taj puta zabio je u pravu mrežu. Ovim porazom Schalke je ostao na pet bodova, a Sporting ima bod manje.

U Mariboru je na stadionu Ljudski vrt sve bilo spremno za spektakl, a nakon što su nedavno u Londonu dobili šest komada želja je domaćim nogometašima bila da pred svojim navijačima ostave što bolji dojam. Kada je Ibraimi u 50. minuti zabio za 1:0, stadion je doživio erupciju. Golčina lijevom nogom u stilu Messija i Čech je bio nemoćan! Međutim Chelsea se brzo vratio u utakmicu jer je Nemanja Matić u 73. minuti uspio izjednačiti. Junak susreta na koncu je bio golman domaćih Handanovič jer je u 86. minuti obranio penal Hazardu. Zanimljivo, bio je to već treći neriješeni rezultat Maribora, a Chelsea je naravno ostao na vrhu ljestvice sa osam bodova. Trener gostiju Jose Mourinho tako je uspio sačuvati obraz jer poraz u Sloveniji ne bi mu baš dobro sjeo...

'Odigrali smo jako loše prvo poluvrijeme, ali nakon što je Maribor zabio gol počeli smo puno bolje igrati. Sudac je bio dosta loš, a posebno moram pohvaliti golmana Maribora. Izgubili smo dva boda i bio bih sretniji da smo pobijedili, ali što se može', kazao je Mourinho.