LUDILO U PREMIERSHIPU

ManU pregažen, vratar zabio s 85 metara

05.01.2012 u 08:29

Nogometaši Manchester Uniteda pretrpili su prvi gostujući poraz u sezoni od Newcastlea u sklopu 20. kola engleskog Premiershipa. Domaćini su slavili su uvjerljivih 3:0

Newcastle je sasvim zasluženo došao do prve velike pobjede ove sezone koja će ga zasigurno 'okuražiti' pred nastavak prvenstva. Podsjetimo, 'svrake' su prije utakmice s Unitedom upisali tek jednu pobjedu u posljednjih osam susreta. Bila je to večer za pamćenje za menadžera Alana Pardewa i njegove momke.

Nije sve krenula kao 'po loju' za Newcastle koji se mogao naći u zaostatku već nakon 15 minuta igre kada je Bugarin Dimitar Berbatov glavom pogodio vratnicu. U 33. minuti domaći su konačno probili i posljednji bedem obrane 'crvenih vragova' na kojima je umjesto Davida de Gee stajao Danac Anders Lindegaard. Demba Ba postigao je svoj 15. pogodak sezone na asistenciju Ameobija. Sve je krenulo od vratara Tima Krula koji je izveo gol-aut, Ameobi je loptu glavom, u skoku, proslijedio do Ba, koji iz prve pored Rija Ferdinanda pogađa neobranjivo u desni kut Lindegaardova gola. S tih 1:0 otišlo se i na 15-minuti predah.

Samo tri minute nakon povratka iz svlačionica novi šok za gostujući sastav. Phil Jones srušio je Ameobija na nekih 23 metra od svog gola, a loptu je za izvođenje slobodnog udaraca uzeo Francuz Yohan Cabaye. Fenomenalno odmjerenim udarcem desnom nogom, Cabaye je pogodio desni gornji kut Unitedova gola pri čemu je pomogla i vratnica od koje se lopta odbila u gol. Prekrasan euro-gol 25-godišnjeg Francuza.

'Crveni vragovi' imali su najbolju priliku utakmice u 59. minuti kada je Rooneyjev udarac sa svega nekoliko metara s gol-crte izbacio Daniel Simpson. Nakon toga igra Uniteda je splasnula i do kraja utakmice je Newcastle u potpunosti dominirao.

Konačan udarac Unitedu u katastrofalnoj večeri zadao je vlastiti branič Jones. Nogometaši Newcastlea poslali su jednu 'svijeću' u šesnaesterac Uniteda, a Jones je u namjeri da glavom izbije loptu izvan terena (ili ju vrati svom vrataru) nespretno prevario Lindegaarda i postavio konačnih 3:0.

Ovo je po prvi put nakon 2004. godine da je United u dvije uzastopne utakmice Premiershipa primao tri i više pogodaka. Podsjetimo Manchester je u prošlom kolu poražen na svom terenu od posljednjeplasiranog Blackburna s 3:2. Spomenute 2004. godine United je primio tri gola od Evertona, a kolo potom i od Middlesbrougha.

Drugim uzastopnim porazom nogometaši 'crvenih vragova' našli su se ponovno u zaostatku za gradskim rivalom Cityjem koji je dan ranije bez ikakvih problema slavio protiv Liverpoola identičnim rezultatom kojim je United izgubio od 'svraka'.

U drugom susretu večeri Everton je na svom terenu poražen od Boltona s 2:1, a najbolji trenutak večeri dogodio se u 63. minuti kada je vratar domaćih, Tim Howard postigao pogodak sa više od 85 metara.
Distin je vratio loptu svom vrataru da ju ispuca prema naprijed, a ovaj je to učinio i više nego dobro. Lopta je samo jednom odskočila prije negoli je prevarila 'čuvara' mreže Boltona, Adama Bogdana.

Unatoč tom šoku, Bolton se pribrao i u razmaku od svega 10 minuta preokrenuo rezultat. David N'Gog i Garry Cahill zabili su za preokret gostiju. Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić nije bio u sastavu Boltona.