PREMIERSHIP

Mancini startao pobjedom, 'spursima' remi kod Fulhama

26.12.2009 u 19:31

Tijekom Božićnih blagdana Englezi su odradili 20. kolo Premiershipa. Roberto Mancini ostvario je pobjedu u debiju na klupi Manchester Cityja, dok su za Tottenham igrala sva trojica hrvatskih reprezentativaca

Talijanski nogometni stručnjak Roberto Mancini startao je na klupi Manchester Citya pobjedom protiv Stoke Cityja 2:0, a golove su postigli Martin Petrov (28) i Carlos Tevez (45+3).

Tottenham je na gostovanju kod Fulhama odigrao 0:0, a za Spurse su nastupila trojica hrvatskih reprezentativaca Niko Kranjčar, Luka Modrić i Vedran Ćorluka. Kranjčar je igrao do 71. minute kada je umjesto njega ušao Modrić, dok je Ćorluka odradio svih 90 minuta.

Bez golova je završio i susret između Birminghama i Chelsea. Gosti su od 89. minute igrali bez isključenog Florenta Maloude.

Wigan i Blackburn su remizirali 1:1, a Nikola Kalinić nije nastupio za Blackburn. Identičnim rezultatom završio je i susret između Burnleya i Boltona. Ivan Klasnić je započeo u gostujućim redovima, a igrao je do 67. minute.

Nakon nepotpunog 19. kola u vodstvu je Chelsea sa 42 boda, Manchester United ima 37 bodova i utakmicu manje, dok Arsenal ima 35 bodova i dvije utakmice manje.