engleska liga

Manchester United preokretom do gostujuće pobjede kod Aston Ville; City će malo pričekati, Guardiola još ne može slaviti naslov prvaka

09.05.2021 u 18:27

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su Aston Villu na gostovanju u Biriminghamu 3:1 u utakmici 35. kola engleske Premier lige

Domaća momčad je povela u 24. minuti golom Traorea, a United je do preokreta stigao u drugom poluvremenu. Izjednačio je Bruno Fernandes u 52. minuti iz kaznenog udarca, pobjedu gostima donijeli su Mason Greenwood (56) i Edinson Cavani (87).

Manchester United je pobjedom odgodio promociju gradskog suparnika u novog prvaka Engleske. Naime, Manchester City ima 80 bodova i tri utakmice do kraja prvenstva, dok su Manchester Unitedu preostale četiri utakmice, a ima 10 bodova manje. Aston Villa je s 48 bodova na 11. poziciji.

Wolverhampton Wanderers su 2:1 kod kuće svladali Brighton.

Poveli su gosti golom Lewisa Dunka u 13. minuti, no on već u 53. minuti dobija crveni karton i Brighton igra s igračem manje do kraja. Domaćin to iskorištava i izjednačava tek u 76. minuti susreta, a strijelac je bio Adama Traore. Gol za pobjedu Wolverhamptona zabija Morgan Gibbs White u 90. minuti.

Wolverhampton je 12. na ljestvici sa 45 bodova, a Brighton 15. s 37 osvojenih bodova.

Nogometaši West Hama poraženi su na svom Olimpijskom stadionu 1:0 od Evertona, čime su propustili priliku da se približe Leicesteru i Chelseaju u borbi za Ligu prvaka.

Evertonu je pobjedu donio Dominic Calvert-Lewin golom u 24. minuti.

West Ham je s 58 bodova ostao na petom mjestu. Leicester mu na četvrtom mjestu bježi za pet bodova, a trećeplasirani Chelsea za šest.

U pretposljednjoj utakmici 35. kola engleske Premier lige Arsenal je na svom Emiratesu svladao West Bromwich Albion s 3:1 i tako ga tri kola prije kraja poslao natrag u Championship.

WBA je pobjedom još matematički mogao ostati u igri za opstanak u Premier ligi, ali je Arsenal već u prvom poluvremenu poveo 2:0 golovima Smitha Rowea (29) i Pepea (35). U 67. minuti je smanjio Pereira, a pobjedu Arsenala potvrdio je Willian (90).

WBA je tri kola prije kraja predzadnji s 26 bodova, a Burnley koji drži spasonosno 17. mjesto ima 36 i utakmicu manje. Arsenal je s 52 boda na devetoj poziciji.