imaju bolji omjer

Manchester United na gostovanju srušio Manchester City, ali uzalud; 'Građani' se plasirali u finale Liga kupa

29.01.2020 u 23:13

Nogometaši Manchester Cityja izborili su plasman u finale Lige kupa premda su uzvratnom susretu polufinala na svom travnjaku izgubili od Manchester Uniteda sa 0:1, no 'Građani' idu dalje jer su u prvom susretu slavili sa 3:1.

Strijelac jedinog pogotka bio je Nemanja Matić u 35. minuti, a isti je igrač u 76. minuti isključen zbog dva žuta kartona.

Branitelj naslova će u finalu 1. ožujka na Wembleyju igrati protiv Aston Ville koja je u utorak na svom Villa Parku svladala Leicester City sa 2:1 što im je uz 1:1 iz prvog susreta otprije tri tjedna bilo dovoljno za prolazak dalje.

Villa je povela golom Targetta (12), na 1-1 poravnao je Iheanacho (72), da bi veliko slavlje domaćim navijačima osigurao Trezeguet (90+3) pobjedničkim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Europski prvak iz 1982. godine Aston Villa svoj je posljednji trofej osvojila još 1996. godine i to upravo Liga kup, a posljednji nastup u finalu ovog natjecanja imala je prije 10 godina kada je izgubila od Manchester Uniteda.

'Građanima' će to biti osmo finale, a u dosadašnjih sedam samo su jednom poraženi, 1974. od Wolverhamptona.