FEŠTA U PLETERNICI

Mamić kitio tamburaše, Dinamo punio mrežu

24.06.2011 u 08:19

Pred 4.000 navijača Dinamo je u Pleternici odigrao svoj prvi novosezonski probni ispit i s pet pogodaka u mreži domaćina Slavije vraća se na pripreme u Sloveniju

Dinamo je u Požeštini, točnije u Pleternici, odradio prvu utakmicu u Hrvatskoj u novoj sezoni i pobjedom 5:0 'čestitao' domaćinu Slaviji 85. rođendan.

Trener Jurčić u prvom je poluvremenu izveo svoj najjači sastav i do odmora je već bilo 4:0 za 'modre'. Ivan Krstanović je zabio dva, Fatos Bećiraj i Mehmed Alispahić po jedan, a na desnom beku u prvih 45 minuta briljirao je Šime Vrsaljko. U drugom poluvremenu tempo se smanjio i jedini preostali gol bio je djelo Antuna Palića. Imali su i domaćini svojih prilika, ali Dinamov golmanski duo Kelava i Zelenika sačuvali su mreže.

U uvertiri je svečano otvoren pomoćni teren, a svoj dio šoua poslovično je ukrao Zdravko Mamić koji je uoči utakmice kitio tamburaše eurima i domaćinima obećao da će, kada uđe u Ligu prvaka, svake godine generalku imati upravo u tom simpatičnom slavonskom mjestašcu.

Prve minute u 'modrom' dresu upisao je Domagoj Vida:

'Iako je suparnik bio slabiji, bilo mi je malo teže jer nisam dugo igrao. Vidi se to na tehničkom dijelu, bilo je pogreškica. Ipak, zadovoljan sam i vjerujem da ću na vrijeme ući u pravu formu.'

Dinamo se nakon Pleternice vraća u Sloveniju gdje će odigrati još tri prijateljska dvoboja prije novog početka europskog puta.

Trener 'modrih' Kruno Jurčić bio je zadovoljan viđenim, 'posebno prvim poluvremenom gdje smo već vidjeli uigrane tandeme u momčadi': 'Neki se još moraju uigrati, ali sa svim pojačanjima zasad sam vrlo zadovoljan. Do Azerbajdžanaca je dovoljno vremena, vjerujem da ćemo biti na potrebnoj razini.'