GOLČINA ZA TRI BODA

Majstor Niko zabio za pobjedu 'spursa'

05.02.2011 u 18:30

U engleskom nogometnom prvenstvu igrane su utakmice 26. kola. Od hrvatskih igrača na radu na 'Otoku' istaknuo se Niko Kranjčar koji je zabio pobjednički pogodak za 'spurse'

Niko Kranjčar je u zimskom prijelaznom roku bio na izlaznim vratima White Hart Lanea. Da se puno toga nije promijenilo vidjelo se protiv Boltona kada ga menadžer Harry Redknapp nije stavio od početka u prvih 11, no hrvatski veznjak je na kraju ipak dobio malu minutažu te majstorskim potezom i golom odlučio pobjednika (2:1).

Tottenham je poveo preko Van der Vaarta iz jedanaesterca u šestoj minuti, a isti igrač je nešto kasnije zapucao drugu najstrožu kaznu. Kazna je stigla preko Sturridgea u 55. minuti. U 78. minuti Kranjčar je ušao u igru, a u drugoj minuti sudačke nadoknade prevario suparničkog igrača i preciznim udarcem s 20-ak metara svladao vratara Jaaskelainena za tri boda.

Ćorluka je za pobjednike igrao cijelu utakmicu, Pletikosa nije bi ni među rezervama, kao ni Modrić koji se oporavlja od operacije. U redovima poraženih Klasnić je cijelu utakmicu proveo na klupi.

Utakmicu kola odigrali su Newcastle United i Arsenal. Premda su 'topnici' nakon svega 26 minuta utakmice na St. James Parku vodili čak 4:0, Newcastle United je u drugom poluvremenu nevjerojatnim preokretom uspio izjednačiti na 4:4, a u posljednjim trenucima utakmice umalo doći i do pobjede. U jednom od najvećih preokreta u povijesti Premiershipa, 'svrake' su postigle četiri gola u razmaku od svega 19 minuta. Domaćinu je pomoglo i isključenje Arsenalova braniča Abou Diabyja u 50. minuti.

Arsenal je furiozno otvorio utakmicu. Poveo je već u prvoj minuti golom Thea Walcotta. Dvije minute kasnije bilo je 2:0, a strijelac je bio Johan Djourou (3). U desetoj minuti Robin Van Persie je povećao na 3:0, a u 26. minuti svojim drugim golom na 4:0. U tim trenucima se činilo kako Newcastleu prijeti najveći poraz u povijesti kluba. No, u nastavku smo vidjeli veliki obrat. Joey Barton je u 68. minuti iz kaznenog udarca smanjio na 1:4, u 75. minuti je Leon Best postigao drugi gol za domaćine, a potom je Barton u 83. minuti realizirao još jedan kazneni udarac. Euforiju na St. James Parku izazvao je Ismael Chiek Tioté sjajnim pogotkom sa 25 metara u 87. minuti susreta.

Blackburn je na gostovanju kod Wigana izgubio 3:4, a Nikola Kalinić nije nastupio za goste.

U posljednjem subotnjem dvoboju posljednji sastav lige Wolverhampton je senzacionalno na svom Molineauxu svladao vodeći Manchester United sa 2:1 nanijevši mu tako prvi poraz u sezoni. Gosti su poveli preko Nanija (3), ali preokret su donijeli George Elokobi (10) i Kevin Doyle (40).

Na ljestvici vodi Manchester United sa 54 boda, četiri više od Arsenala, dok je treći Manchester City sa 49 bodova.

Rezultati:
Wolverhampton - Manchester U. 2:1 (Elokobi 10, Doyle 40 / Nani 3)
Aston Villa - Fulham 2.2 (Pantsil 13-autogol, Walker 73 / Johnson 53, Dempsey 79)
Everton - Blackpool 5:3 (Saha 22, 47, 76, 84, Beckford 80 / Baptiste 37, Puncheon 62, Adam 64)
Manchester City - WBA 3:0 (Tevez 17-11m, 22, 39-11m)
Newcastle United - Arsenal 4:4 (Barton 68-11m, 83-11m, Best 75, Tiote 87 / Walcott 1, Djourou 3, van Persie 10,26)
Tottenham - Bolton 2:1 (van der Vaart 6-11m, Kranjčar 90+2 / Sturridge 55)
Wigan - Blackburn 4:3 (McCarthy 35,56, Rodallega 50, Watson 65-11m / Roberts 23, Samba 58, Dunn 81-11m)
Stoke - Sunderland 3:2 (Carew 32, Huth 84,90+3 / Richardson 2, Gyan 48)