naklon za najboljeg

Madrid pokazao što misli o Luki Modriću; 60,000 navijača dočekalo ga je ovacijama

01.09.2018 u 23:48

U susretu trećeg kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Leganes 4:1 upisavši i treću pobjedu ove sezone, a za iznenađenje se pobrinula Celta koja je porazila Atletico Madrid 2:0...

Europski prvak je rutinski stigao do bodova protiv Leganesa, a prvi put ove sezone od prve minute u dresu 'kraljevskog kluba' je zaigrao Luka Modrić.

Najbolji igrač svjetskog prvenstva u Rusiji, te najbolji igrač Europe u izboru UEFA-e, u prva dva kola je dobio ukupno pola sata. No, protiv Leganesa je bio u početnom sastavu.

Prije samog početka utakmice na Santiago Bernabeu je održana kratka svečanost u čast Luke Modrića, Sergia Ramosa i Keylora Navasa koji su ovoga tjedna dobili Uefine nagrade. Luka za najboljeg igrača i veznjaka, Ramos za najboljeg braniča, a Navas za najboljeg vratara. Međutim, Navas večeras nije branio. Premijerni nastup na vratima 'kraljeva' imao je Belgijanac Thibaut Courtois.

Treba istaknuti kako je najglasnije ovacije 'pobrao' baš Luka Modrić, oko 60,000 navijača na Santiago Bernabeu skandiralo je 'Luka, Luka', a potom i 'Zlatna lopta, Zlatna lopta'.

• +13
Luka Modrić - zvijezda Real Madrida i hrvatske reprezentacije Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Real je poveo u 17. minuti golom Garetha Balea. Ramos je uputio dugačku loptu na krilo, Daniel Carvajal je glavom spustio centaršut, a Bale zakucao za 1:0. Gosti su izjednačili u 24. minuti golom Guida Carrilla iz kaznenog udarca i održali remi do konca poluvremena. Međutim, već na otvaranju drugog dijela domaćin je stigao do novog vodstva. Karim Benzem je u 48. minuti zabio za 2:1, a isti je igrač u 61. minuti na asistenciju Luke Modrića zabio pogodak i za 3:1. Francuski napadač ove sezone igra sjajno i u prva tri kola već je zabio četiri gol.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Real je riješio u 66. minuti kada je Sergio Ramos realizirao kazneni udarac. Modrić je igrao do 62. minute kada ga je zamijenio Isco.

U drugom subotnjem susretu Celta je priredila iznenađenje pobijedivši Atletico Madrid 2:0. Bila je to prva Celtina pobjeda nakon pet uzastopnih poraza u međusobnim susretima. Golove za momčad iz Viga zabili su Max Gomez (46) i Iago Aspas (52). Vrlo slabo izdanje Atletica zaokružio je Stefan Savić zaradivši isključenje u 70. minuti utakmice.

Na ljestvici vodi Real Madrid s devet bodova, Celta je druga sa sedam bodova, dok je Barcelona treća sa šest bodova i utakmicom manje.