SLAVLJE OKLAHOME

Madison uživao u večeri rekorda

30.11.2008 u 12:48

Gledatelji u Madison Square Gardenu u New Yorku imali su priliku svjedočiti utakmici s rijetko velikim brojem koševa i 138-125 pobjedi svojih Knicksa protiv Golden State Warriorsa tijekom koje je postignuto i nekoliko rekorda

Tako je branič Knicksa Chris Duhon sa 22 asistencije postavio novi rekord kluba po broju dodavanja nadmašivši stari rekord Richiea Guerina (21 asistencija) koji je stajao još od 12. prosinca 1958. godine, dok su 82 poena, koliko su Knicksi postigli u prvom poluvremenu, novi rekord dvorane Madison Square Garden za broj pogodaka jedne momčadi u prve 24 minute utakmice. Centar Knicksa David Lee dvoboj je završio sa 37 koševa i 21 skokom, što su mu najbolji učinci karijere, a njegov trener Mike D'Antoni ipak je našao riječi kritike nakon utakmice:

'Trebao je zabiti 50. I imati 28 skokova', rekao je D'Antoni.

Donedavni igrač Warriorsa Al Harrington ubacio je 36 koševa uz 12 skokova za Knickse, dok su kod Warriorsa najbolji bili Corey Maggette (32, 12 skokova) i donedavni igrač Knicksa Jamal Crawford (21, 10 skokova).

Aktualni NBA prvaci, Boston Celticsi upisali su osmu uzastopnu pobjedu svladavši kao gosti Charlotte Bobcatse sa 89-84. Naporni raspored u studenome, tijekom kojega su čak šest puta morali igrati po dvije utakmice zaredom, Celticsi su okončali teškom pobjedom protiv objektivno mnogo slabije momčadi. Minutu i pol prije kraja bilo je samo 81-80 za Celticse, ali do kraja utakmice su Pierce, Garnett i Allen postigli po dva poena i osigurali pobjedu svojoj momčadi. Prvi strijelac Celticsa bio je Paul Pierce (19), a odličnu utakmicu odigrao je i centar Kendrick Perkins (15, 12 skokova). Gerald Wallace (23) i Jason Richardson (22) bili su najbolji kod Bobcatsa.

Teksaški derbi pripao je Houston Rocketsima koji su bez pomoći Tracyja McGradyja na svom terenu svladali kompletne San Antonio Spurse sa 103-84. Junak pobjede Rocketsa bio je Luther Head koji je ubacio 21 poen iako je u dosadašnjem tijeku sezone ukupno postigao - 19. Ron Artest dodao je 16 pogodaka za pobjednike, dok su Spurse predvodili Matt Bonner i Tim Duncan sa po 17 ubačaja.

Cleveland Cavaliersi upisali su 13. pobjedu u posljednjih 14 susreta svladavši kao gosti Milwaukee Buckse sa 97-85. Sredinom posljednje četvrtine bilo je samo 82-79 za Cavse, no tada je stvari u svoje ruke preuzeo LeBron James koji je u seriji Cavsa 11-2 postigao sve koševe za svoju momčad. James je utakmicu okončao sa 32 koša, a sjajan je bio i centar Zydrunas Ilgauskas (23, 17 skokova). Buckse su predvodili povratnik u momčad Michael Redd (20) i Richard Jefferson (19).

Oklahoma City Thunder prekinuo je niz od 14 poraza zaredom 111-103 pobjedom na gostovanju kod Memphis Grizzliesa. Kevin Durant (30) najbolji kod pobjednika, a O.J. Mayo (30) kod poraženih.