sp u rukometu 2021.

Mađari u posljednjim sekundama šokirali Nijemce; Danci razbili Argentinu za prvo mjesto u skupini, a Mrvica je proglašen igračem utakmice

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 19.01.2021 23:33
  • Objavljeno 19.01.2021 u 23:33

Posljednje kolo po skupinama Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu donijelo je jedno veliko iznenađenje, u šokantnoj utakmici Mađarska je pobijedila favoriziranu Njemačku...

Mađari i Nijemci u izravnom su dvoboju odlučivali o pobjedniku skupine A. Na kraju su Mađari slavili 29:28.

Velika je to pobjeda Mađare, ali i više nego zaslužena. Njemačka je najvećim dijelom utakmice bila u zaostatku, ali su Nijemci u jednom trenutku drugog poluvremena uspjeli 'okrenuti' te su u samu završnicu protivnici ušli potpuno izjednačeni.

U zadnjoj minuti susreta Patrick Groetzki zabija za 28:28, ali u zadnjem napadu - pet sekundi prije kraja - Mate Lekai zabija za konačnih 29:28. Istina, Njemačka je imala pet sekundi za posljednji šut, ali obrana Mađara zaustavila je Paula Druxa.

Mađari su tako izborili prvo mjesto u skupini A, imaju sve tri pobjede i u drugi krug SP-a prenose maksimalna četiri boda.

Za Mađare su po osam golova zabili Dominik Mathe i Bence Banhidi, a kod Njemačke je Marcel Schiller zabio sedam golova dok je Philipp Weber dodao pet.

• +3
Danska - DR Kongo, rukomet, SP, 17.1.2021. Izvor: EPA / Autor: Mohamed Abd El Ghany / POOL

U skupini B Španjolska je potvrdila prvo mjesto pobjedom protiv Tunisa 36:30, dok su Poljaci u izravnom dvoboju za drugo mjesto svladali Brazil 33:23.

U skupini D prvo je mjesto potvrdila Danska uvjerljivom pobjedom nad Argentinom 31:20, dok je Bahrain drugi krug SP-a izborio pobjedom protiv DR Konga 34:27.

Priča dana i dalje je kongoanski pivot, 137 kilograma težak Gauthier Mvumbi Thierry. Popularni Mrvica je protiv Bahraina na terenu proveo nešto manje od devet minuta, a za to je vrijeme zabio pet golova iz pet pokušaja te je izabran za igrača utakmice!